Autor Zpráva
jojoj
Profil *
rád by som použil podobné menu, aké je i na [url=http://teststranek.kvalitne.cz/menu3/tejto adrese.[/url] Urobil som obrázok aj s hotovým textom ako (obrázok teda). Ako urobiť, aby pri vypnutých obrázkoch zobrazilo text pod ním, ide to? Skúšal som dať text a z-index, ale nefungovalo to takto. :o(
Casero
Profil
jojoj
a co tam dat enom obrázek na pozadí?
jojoj
Profil *
chcel som, aby to bolo aspoň trochu semanticky správne, ide to dať text pod obrázok?
Casero
Profil
jojoj
chcel som, aby to bolo aspoň trochu semanticky správne
a moje řešení snad není?
jojoj
Profil *
mylím, že nie. Ale aj tak - proste nechcem nahrazovať obrázok obrázkom, chcem, aby bol pod tým klasický "podčiarknutý" text, ak sú vypnuté obrázky. Tak ako sa to robíííí?
swetko
Profil
na tej stranke co si dal (pokial sa nemilim) je obrazok ako pozadie .. ale to co ti xes sa asi da riesit tagom alt v odkaze... pr: <a href="" alt="odkaz">odkaz</a>
(sry ak som mimo, pisem to na richlo)
Casero
Profil
jojoj
to v tom odkaze se dělá pomocí posunutí pozadí....ale stejně je sematičtější, i když si to nemyslíš, vložit pouze pozadí..a to se měni a text zůstává..to funguje i u vyplích obrázkůů..tále tam zůstane ten text...a zabere to mín místa..tudíž je to rychlejší..a o co ty píšeš by se řešilo asi abolutní pozicí obrázku v odkazu a ten odkaz by měl text, který by byl překrytý tím absolutně napozicovaným obrázkem
jojoj
Profil *
Pozadie sa predsa nemení. "a ten odkaz by měl text, který by byl překrytý tím absolutně napozicovaným obrázkem" . ako to urobiť práve?
Casero
Profil
jojoj
Pozadie sa predsa nemení
jak že se nemění?..nechápu?...vždyt se právě ono mění
jojoj
Profil *
ja som myslel background
Casero
Profil
jojoj
no ja taky...v css se mění obrázkové pozadí pod odkazem background-image
jojoj
Profil *
už som ťa konečne porozumel, Casero, máš úplnú pravdu. No keď chcem pekný font použiť na text, tak preto to musím mať aj ten text ako obrázok. Tak stále som na začiatku. Ide tea dať ten text "na spodok" ak sú vypnuté obrázky? A nemyslím alt.
jojoj
Profil *
to Casero: background-image sa dá zmeniť pri hover napríklad???
Casero
Profil
jojoj
no jasný..při hoveru se daj změnt skoro všecky vlastnosti..od borderu,marginu, paddingu, po color bacground-image...taky se toho využívá
jojoj
Profil *
tak to som teda netušil, že aj background-image ide meniť :oO
no ešte stále neviem, ako to urobiť textom :o) hoci možno nakoniec fakt použijem tie obrázky :o))) hoci som nechcel
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0