Autor Zpráva
mirecekp
Profil
nevite cim nahradit tento teg: target="_blank" ??? potrebuju otvirat stranku do noveho okna ale tento zapis mi pise ze neni validni... zde konkretni pripad WWW dole je odkaz na Validaci ... diky za pomoc..
venca163
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/objekt-window-metody.html
mirecekp
Profil
hmm diky pomohlo to...
Gekon
Profil
XHTML Strict nepodporuje target.
Chamurappi
Profil
Reaguji na mireckap:
Můžu mít pár nevinných otázek? :-)
1) K čemu ti je Strict DTD? Oproti Transitional DTD nenabízí nic navíc.
2) K čemu ti je validita? Proč validuješ stránku proti DTD, která ti nevyhovuje?
3) K čemu ti je XHTML syntaxe? Prohlížeče tvoji stránku stejně vnímají jako HTML dokument.

Reaguji na Gekona:
XHTML Strict je jen DTD. Ano, atribut target neobsahuje, ale říct, že jej nepodporuje, je mírně zavádějící. Fungovat totiž bude nehledě na validitu.
Gekon
Profil
Chamurappi
Díky za opravu, špatně jsem se vyjádřil.
mirecekp
Profil
Jo diky jak za pomoc tak i za nazory ktere stejne nedokazu vysvetlit...veskere argumenty jsou pravdive... Kdybych tomu rozumel neptam se.. nejsem profesional delam to proto ze me to bavi...
Apropo dalsi otazka pro chytré hlavy....
když se kouknete na tuhle stranku tak se mi ve firefoxu zobratuje jak si predstavuju... ale kdyz to hodim do IE tak text u tich prvnich dvou odkazu na kapely nikde.... jak to jde v opere sem neskousel. Pokud nekdo vite cim by to mohlo bejtporadte pls a i za mazory budu rad... a docela by me zajimala i ta Opera.. jak to v ni vypada jestli je to ok nikdy sem s ni nemel tu ces zatim vyhovuje Firefox ;-) jeste jednou diky
RPG
Profil
Ó, další etapa „svaté války“… zvažuji svou účast :o).

mirecekp
Dle mého nemá validita smysl. Vyjímkou je podmínka od zadavatele. Je sice smutné, že ani on neví, proč ji vlastně chce (nebo to „ví“ = má špatné informace), ale o tomhle se nediskutuje. Jestli si teda člověk chce udržet zákazníky.
Z tohoto pohledu je validita dokonce velmi užitečná.

Očekávám protiútok.

Zm.

mirecekp
O tomto tématu (target="_blank") si můžeš něco přečíst i zde.
mirecekp
Profil
No tak po me tu Validitu nikdo nechce, ale já ji tam chci dat... jak je receno ve foru kam si me nasmeroval... jsou to pravidla ktere by se meli dodrzovat... ovsem da se na to polemizovat...
Nekdo si rekne mi budem delat validni weby, ale at nekdo zada pravidla tvurcum prohlizecu... pak to smysl mit bude ale k cemu je nejaka validita kdyz se to pak v kazdym prohlizeci ukazuje stejne jinak a kdyz to udelate tak aby se to v obou ukazovalo spravne validita tatam....
Nekdo rekne ze dokaze udelat bez problemu validni web pro vsechny prohlicece... no dobre neberu mu to proc ne ja bych se to taky rad naucil za 30 talířů měsíčně ....
no ale to už sme mimo tema....
Prostě já určitý pravidla dodržovat chci... v obci 50 jezdit nebudu, tak at aspon něco je podle nějakých pravidel :-))
quinux
Profil
mirecekp
ja bych se to taky rad naucil za 30 talířů měsíčně
Nejdřív se to musíš naučit, pak až můžeš chtít těch 30 talířů. A nebo se ožeň a neuč se nic a nevěsta těch 30 talířů možná dostane jako věno :D
mirecekp
Profil
tak jako věno doufam ze dostane víc :-D
RPG
Profil
mirecekp
Jistě. Člověk potřebuje mít pocit, že dodržuje pravidla. Člověk vždy uznával „vyšší moc“. Je to součást jeho podstaty, potřebuje mít něco na co by případně shodil svůj vlastní neúspěch.
Ale nepleť do toho prohlížeče/výrobce prohlížečů. Validita nemá zajistit správné zobrazení. Validita zajišťuje pouze soulad s danou specifikací a zelenou hlášku validatoru. Stal se z ní až příliš popularizovaný pojem.

Jezdit padesát bys možná měl. Slyšel jsi o té nehodě, kdy důchodce srazil dvě dvanáctileté a jednu třináctiletou holku? Jel jenom čtyřicet. Leží v nemocnici a nejsou na tom nejlíp.
Bylo to u nás. A já ty holky znal.
Ale to je taky mimo téma, do duše ti promlouvat nechci.
venca163
Profil
Stal se z ní až příliš popularizovaný pojem.
validita je naprosto k ničemu a všichni to ví...
to jestli je web udělaný dobře, nebo ne, nezáleží na validitě!
Bubák
Profil
<html>
</p>Ahoj! <b><i>To je</u> mazec!</b></i>
</p>Tohle je ukázka prasáckého HTML. Ale (skoro všude) funguje!
</html>
venca163
Profil
Bubák
to nic neprokazuje...

možná jsem měl napsat "samozřejmě záleží na tom, jestli je to udělaný dobře, ale validita není směrodatná"
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0