Autor Zpráva
Jindra Kovář
Profil *
Dobrý den,

mám vytvořené stránky s rámy, v jednom rámu je menu. V druhém rámu se zobrazují různé stránky podle toho, co uživatel zvolí v menu. Nyní stojím před problémem, jakou adresu (odkaz) bych měl použít stránce na úplně URL, pokud bych chtěl zachovat vzhled stránek včetně rámů a přitom zobrazit jinou než výchozí stránku definovanou v sekci frames. Určitě to půjde přeprogramováním stránky z rámů na kaskádový styl (to jsem si předběžně pročetl na tomto webu), ale jelikož stránky dělám po večer a tvorbou webů se neživím, nešlo by něco jednoduššího ?

P.S. Jedná se o stránky sportovního oddílu, kde jsou informace o závodech. Odkaz na ně bych potřeboval umístit do pozvánky, nerad bych ale omezil případné zájemce o další informace pomocí menu, tak jako k tomu dojde, když do textu umístím přímo URL stránky se závody.
flying gentleman
Profil
at se snazim jak se snazim, nechapu co vlastne chces.
pls pls zkus to vysvetlit jeste jednou a kdyz tak prihod url
meca
Profil
Jooo... to právě s rámam nejde a jesli jo, je to hovadina na entou... Skus se podívat nainclude ...
Kráťa
Profil
Buď v pozvánce dopíšeš cestu, jak se tam ze základní adresy proklikat, nebo dáš přímo odkaz na konkrétní stránku (v menu klikni pravou myší a dej "otevřít v novém okně", načež opiš adresu), ale bude to bez rámů. Pouze ta stránka bez menu.
Jindra Kovář
Profil *
Děkuji za odkaz "Kráťovi". Že to budu muset předělat, jsem tak nějak ve skrytu duše očekával. Odpoledne jsem ještě zkoušel přeformulovat můj původní dotaz v Google a Jyxu a našel jsem, že hlavní nevýhoda rámů na stránce je právě nemožnost vložit odkaz na jinou stránku než výchozí, aniž bych porušil celkový vzhled ("design") stránek a ztratil např. menu. Asi nejméně bolestné budou <iframe>...</iframe>, skripty nemám v hostingu dostupné...

Pro Flying gentleman: V původním dotazu je i několik překlepů, pokusím se to doplnit. Vytvořil jsem před několika lety stránky sportovního oddílu. Na stránkách jsou použity rámy, úvodní (výchozí) vzhled je vodorovné menu nahoře, pod ním uvítání. V menu jsou odkazy na konkrétní dílčí stránky, které se zobrazují do rámu pod menu (spáchané dílo je na http://sweb.cz/kct.ob/index.html). Mimo jiné jsou tam informace o závodech, které budeme pořádat na jaře. Nyní mám problém, protože do celostátního kalendáře závodů mám dát odkaz, vedoucí přímo na informace o závodech a nikoliv na úvodní stránku oddílu, jak to šlo do loňska. Když jako odkaz poskytnu stránku přímo se závody, kdo na odkaz klikne, dozví se sice potřebné o závodech, neuvidí ale zbytek (mapy, kontakty apod.).
No nic, po večer to předělám, snad bude zase na pár let pokoj....
Kráťa
Profil
Já jsem měl stejný oříšek. Nakonec jsem to vyřešil tak, že v každém souboru mám iframe, do kterého se načítá původní soubor s menu.
Ani to nedá moc práce to předělat. prostě atačí dát hned za ,body. tu definici iframe do všech souborů. Udělal jsem to (mám menu vlevo):

<iframe src="menu.html" width=115 height=2490 frameborder="0" align="left"
scrolling=no name=menu>
</iframe>

a rámy jsou fuč, odkazy se můžou dávat kamkoli a menu tam vždy je. www.srandovnik.wz.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0