Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Nechtěl jsem původně zakládat nové vlákno, ale zkusím se tedy dobrat cíle takto...z obrázku je asi patrné, o co mi jde...nechtěl bych mít stránky zdvojeny (jedny pro CZ a druhé pro EN verzi a jak to udělat s pomocí databáze jsem se taky nedozvěděl)...prostě bych potřeboval při výběru jazyka vypsat text při zvoleném jazyku. Přikládám obrázek, který možná bude špatně, ale kdo má zkušenost, tak pochopí o co jde. Za příklad bych po vyzkoušení zaplatil 300,-
[url=http://rh.cestiny.cz/lang/lang.html ]ukázka[/url]
Anonymní
Profil *
http://rh.cestiny.cz/lang/lang.html
Marty
Profil
Obávám se že jak mě, tak i ostatním nebude zadání z obrázku příliš jasné. Nešlo by popsat, co to má umět.
Anonymní
Profil *
Marty
klikem na en se na stránce vypíší texty anglicky a klikem na cz česky
Alphard
Profil
klikem na en se na stránce vypíší texty anglicky a klikem na cz česky
texty budou ve zdrojáku a budou se filtrovat, tahat z databáze, z pole, nebo jak?
Anonymní
Profil *
Alphard
rád bych odpověděl, ale to je pro mně neznámá...databáze zřejmě ne - proto jsou v obrázku ty 2 soubory - jeden pro CZ a druhý pro EN
Alphard
Profil
databáze zřejmě ne - proto jsou v obrázku ty 2 soubory
takže soubory a teď další rozdělení :-)
a) budou se podle jazyka includovat soubory, kde budou texty vložené do promněnných a centrální stránka bude vypisovat ty promněné + formátování

nebo
b) každá jazyková verze bude mít svou kompletní stránku
pak by se jenom z těch obrázků (en/cz) udělal odkaz na home_cz.php resp. home_en.php
Anonymní
Profil *
Alphard
verze a)

ten obrázek (a v něm obsažený text) je ilustrační a možná "špatně napsaný" - proto jsem se snažil o jednoduchý zápis pouze se dvěmi proměnnými...

...kliknu na CZ a ze souboru lang_cz.php by se měly vypsat zadané texty
...kliknu na EN a ze souboru lang_en.php by se měly vypsat zadané texty

možná, že to i špatně vysvětluju, kdyžtak můžu i přes ICQ - 279922040 nebo Skype
Alphard
Profil
ještě to nechápu úplně přesně :-), jako kostra by to mohlo posloužit:


lang_cz.php:
$pozdrav = "Ahoj";
$uvitani = "Vítejte na mých stránkách";
$konec = "Tak zase příšte";

lang_en.php:
$pozdrav = "Hello";
$uvitani = "Welcome ...";
$konec = "Good bye";

index.php:
<a href="home.php?lang=cz">CZ</a><br>
<a href="home.php?lang=en">EN</a><br>



home.php:
if ($_GET['lang'] == "cz") include "lang_cz.php";
if ($_GET['lang'] == "en") include "lang_en.php";
echo $pozdrav."<br>\n";
echo $uvitani."<br>\n";
echo $konec."<br>\n";
Anonymní
Profil *
Alphard
OK...pokud máš účet, tak mi napiš číslo...pokud ne, tak jak? Pokud budu mít nějaký dotaz, můžu se obrátit? - taky kam?....
Alphard
Profil
nic nechci, kup si něco pod stromeček :-) s dotazy se obracej třeba sem na fórum, myslím, že je zde mnoho lidí, kteří jsou ochotní pomoci
Anonymní
Profil *
Alphard
vím, že to tady není o penězích ale především o ochotě...nicméně bych rád dostál svýho slibu :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0