Autor Zpráva
Paja
Profil *
Mám dotaz, jak zabránit tomu, aby návštěvník stáhl nějaký obsah stránek. Pravidelně mi vykrádají obsah a už jsem vcelku naštvaná, že věci, na kterých jsem dlouho pracovala se pak objeví jinde.
Jestli tedy vůbec nějak tomu zabránit jde:o( Stránky josu v HTML.
Hugo
Paja

Nedávat to na internet. Jiná možnost není.
Plaváček
Paja

Technicky tomu zabránit nelze. Praktická rada - upozornit, prásknout, otravovat, nedat se, zmínit se někomu známějšímu, který takové plagiátory roznese na kopytech. Hlásím se jako první v řadě. Dobrá pomůcka, jak zjistit, kdo vás vykradl, je zde:

http://www.copyscape.com/
Paja
Profil *
No jo, jenže oni to většinou kradou cizinci, copak nějaká ochrana není, vykrádači jsou lamky, ani nějak to ztížit aby je to odradilo ?
Paja
Profil *
Je to psaný text, klidně ať si jej opíšou, ale ať s tím mají práci alespoň takovou jako já, už napadlo dát tam fotku toho textu, ale zase nevím jak to prakticky udělat, je to přes několik obrazovek (rolováním dolů).
Plaváček
Paja

Cizinci kradou české texty??? Nebo mi něco uniklo?
Filips
Paja
Jestli to dobře chápu tak chceš dělat text přes obrázky? To vžádném případě NE
Paja
Profil *
Jo cizinci kradou texty, nejsou jen české, ale dělané vícejazyčně, jde o výsledky jednotlivých akcí a tak o jazyk až tak nejde. Konkr.např. toto: http://leonbergeri.net/poznan1106.htm
Paja
Profil *
Filips: myslela jsem to tak, že na web nahraju obrázek dané stránky a ne tu stránku, jenže to bude nechutně velký:o(
Bubák
Můžeš výsledky vyexportovat do PDF a zabezpečit, jde to třeba v nových OpenOffice 2.0.4 (verze 2.0.3 a starší to neumí). Musíš na kartě "Bezpečnost" zatrhnout "Zašifrovat dokument" (nedávat heslo) a "Omezit oprávnění" (dát heslo!).

Jestli zakážeš tisk, si rozhodni sama, ale "Změny" musí být "Nepovoleno" a "Povolit kopírování obsahu" musí být nezatržené.

S poslední volbou "Povolit přístup k Textu pro zpřístupnění" ti neporadím, nevím o co jde.

Ani jako obrázek to nemusí být nechutně velké, dáš jednotlivé tabulky jako obrázek:
http://teststranek.kvalitne.cz/images/tab1.png - 13 KB (12 330 bajtů) - v barvě
http://teststranek.kvalitne.cz/images/tab2.png - 11 KB (10 302 bajtů) - černá / bílá
Paja
Profil *
Díky za tip, ten export do PDF mě taky napadl, i když tento formát moc nemám ráda.
A nějaká další možnost už není, třeba že by se to načítalo z nějaké db, ale přitom to nešlo zkopčit? No to je asi blbost co jsem teď napsala :o)
VitaZ
Paja
Zabránit kopírování něčeho co dáš na stránky není prakticky možné a Ty máš pouze dvě možnosti:
1) buď ty informace nezveřejňovat
2) nebo se s tím smířit a pokusit se proti porušování tvých autorských práv bojovat jiným způsobem.

Musíš si uvědomit, že cokoli se mi zobrazí na monitoru, je velmi snadno zkopírovatelné. Dokonce i když uložíš text jako obrázek. ABBYY FineReader mi text z obrázku do formátu htlm nebo doc převede za tři vteřiny.
esemeska
Paja
Tady je zakazakazano oznaceni textu, nenasel jsem, jak je to udelany, ale uz jsem to tam jednou videl...(musel jsem to smazet, aby se to dalo oznacit) kdyz jsem si z toho chtel zkopsit nejaky bindy ...pro vlastni pouziti v csku;)
Bubák
esemeska
Tady je zakazakazano oznaceni textu
Je to udělané úplně stejným způsobem, jako to má udělané Paja.
venca163
esemeska
stačí vypnout javascript...
VitaZ
stačí vypnout javascript..
Nemusíš ho ani celý vypínat. Stačí, když si ve Firefoxu v rozšířeném nastavení javascriptu zrušíš položku Zakázat nebo nahradit místní nabídku
venca163
VitaZ
co do práce vykonané za jednotku času mi příde možná i jednodušší vypnout javascript...=)

ale samozřejmě, i takto to lze obejít
Paja
Profil *
Ach jo, no asi s tím nic nenadělám, je mi jasné, že úplně tomu asi nezabráním, ale chtěla jsem to tomu kopírujícímu alespoň co nejvíce ztížit práci, jenže jestli i teht z obrázku jde snadno převést jsem v koncích, to si každej udělá PrintSreen a je to:o(
Bubák
VitaZ
V Opeře a Firefoxu stačí stisknout Ctrl+A a CTRL+C. V IE jsou obě tyhle možnosti pomocí JS bloklé. Takže když prohlížeč něco neumí, je to někdy výhoda.

VitaZ
Zakázat nebo nahradit místní nabídku
To ti nepomůže, tenhle skript je jiný, vyzkoušej:
http://leonbergeri.net/poznan1106.htm
roberta
Paja
obsah stránky sa vždy dá skopírovať. nevidím žiadny dôvod prečo by to malo byť inak. dá sa však obmedziť prístup na stránku iba pre "vyvolených" používateľov prihlasovacím systémom...
Paja
Profil *
Ale už jsem psala, že je mi jasné, že to jde zkopírovat, ale chtěla jsem něco, co by maximálně laikovi ztížilo další úpravu a vystavení na vlastní stránky.
Přístup omezovat nechci.
roberta
Paja
podľa mojich skúseností, ak chce laik niečo skopírovať, tak poprosí nelaika
Paja
Profil *
Roberta: Podle mých zkušeností tomu v tomto případě tak není. Ale hodnocení nepotřebuji, spíše nějakou radu ;o)
VitaZ
To ti nepomůže, tenhle skript je jiný, vyzkoušej:
Vyzkoušel, pravé tlačítko fungovalo ;-)))
Blokování pravého tlačítka - tak jste možná trošku stížili život jednomu kopírovači, ale zároveň jste rapidně snížili použitelnost stránek pro většinu svých návštěvníků, co když si chci většinu toho co chci číst pootvírat do nových tabů a umím to výhradně myší?
Navíc mi stačí zobrazit si zdrojový kód a z něj si vytáhnu co chci.
VitaZ
Podle mých zkušeností tomu v tomto případě tak není. Ale hodnocení nepotřebuji, spíše nějakou radu ;o)
Tak proč prostě na své stránky nenapíšeš: Ten a ten mi kopíruje texty a obrázky z mých stránek. Tady jsou texty moje a tady texty jeho - je to prostě zloděj!
Bubák
VitaZ
Pořád nevíš, o co jde. Takže když chceš zkopírovat kousek textu, označíš si ho levým tlačítkem. Paja píše, že jí kopírují z webu texty. Zákaz levého tlačítka se používal na "ochranu" obrázků.
Paja
Profil *
VitaZ: Protože to je složitější. Obsah dané stránky je zkopírován, jsou v něm udělané malé jazykové změny, jako např. V přepsáno na Exc. a takto je dotyčná pošle na jiný web, který také zveřejňuje výsledky. Dotyčný majitel jiného webu nezkoumá, kdo mu co poslala a výsledky zveřejní, takže ten co kradl je z obliga a já nechci zbytečně napadat onoho člověka, který jen zveřejnil co mu kdo poslal.
Proto chci těm rádoby aktivním nadšencům maximálně ztížit práci, jen těžko budu vícejazyčně na webu psít, že stránky ukradla jedna polka a francouz co je zveřejnil za to vlastně nemůže:o))))
Knopi
Paja: Podle mě je lepší to nechat být. Lepší je asi čas využít třeba napsáním dotyčnému, kdo to ukradl. Opravdu je to zbytečné, i když to trošku zkomplikuješ, tak to stejně půjde a jestli ti to prostě bude chtít vzít, tak ti to veme. Bohužel je to na internetu rarita a asi se to stalo každému. Mě bohužel také. S tim obrázkem, i kdyby nebylo možné to rozlousknout, tak co vyhledávání? Text by přišel vniveč. Jen dodatek... :o)
VitaZ
Paja
Nebylo by nejefektivnější spojit se přímo s tím francouzem, dohodnout se s ním a zasílat mu ty výsledky přímo? Vyšachovala bys tu polku a ještě bys mohla získat nějaké zajívavé linky pro svůj web.
Jinak, jakákoli technická ochrana proti kopírování obsahu stránek je IMHO zbytečná. Je třeba se smířit s tím, že když něco zveřejníte na webu, stratíte moc zabránit dalšímu šíření.
Paja
Profil *
Vita Z.:To jsem udělala už dávno, ale občas nestíhám mu to posílat, linky už dávno mám. Polka to lohla nyní.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0