Autor Zpráva
^d&m
Profil *
čau kuci.
Neměl by tu někdo chvíli? dělám stránky přes Css a nevím pár věcí - teprve v tom začínám a chybí mi pár vychytávek. Pomohl mi s tím kámoš, ale ten teď nemá čas a já to dnes musím téměř dokončit.

http://www.dobytek.unas.cz/air/dalsi/index.html

Pracuji se sekcí NEWS a TOUR.
1) ve všech framech se mi text zobrazuje od středu - nevím jak ho dát normálně od leva nahoře. Všechny obrázky, framy se odkazují na externí soubor css. Při požití position: se mi ale posune i pozadí a to nechci - potřebuji srovnat jen text.
2) hned při spuštění index.html bych chtěl, aby mi skočily novinky - NEWS. Odkazuji se přes target=center a pak v iframu name=center. Funguje to, ale nevím to jak přednastavit NEWS.
3) SCROLL - chtěl bych vložit scroll (ve svém designu) do hlavní textový části (černá na středu) a v sekci NEWS také napravo do LOOK OUT. Na to se asi nepoužívá css ale normálně html v nadřazeném souboru, kde je vložen iframe ne?
4) v sekci NEWS vpravo dole mám formulář na odesílání mailů - script atd vím, ale nevím jak udělat, abych vložil do pole pozadí - obrázek (aby to prostě všechno bylo v celku) - zkoušel jsem to přes background, ale pouze se mi zobrazí za vstupním polem.
5) kde bych mohl sehnat nějaké dobré fórum, které bych mohl vložit do stránek? podmínkou je dobré zabezpečení, popř. zakazování některých IP. A pokud možno s co nejmenší obtížností vložení =)

Za jakoukoli pomoc, vyřešení některého z bodů, budu FAKT moc vděčnej - spěchá to a já s tím nemůžu hnout.
Díky ^d&m !
^d&m
Profil *
myslím, že na ten scroll příjdu sám, ale kdyby ste mi mohli pomoct trošku s tím ostatním =) thanx
^d&m
Profil *
OKIY, taxem pochopil, že ptát se tu na scroll a forum je blbost - sorry, že sem byl tak línej a nevyhledal si to. Můžete mi teda odpovědět aspoň na jeden z bodů: 1, 2 a 4?
^d&m
Profil *
Poradí mi někdo s posledním bodem 4 ?
Mistr
Profil
^d&m
posledním bodem 4
Dívám-li se dobře, ve svém původním příspěvku máš očíslovaných dotazů pět. Tak mi to teď nějak neštimuje...
^d&m
Profil *
posledním >> jakože poslední problém, který mi chybí vyřešit. Zbytek mi už "někdo" poradil. Tady jak je vidět je asi zbytečný něco psát a žádat o pomoc.
Mistr
Profil
^d&m
Tady jak je vidět je asi zbytečný něco psát a žádat o pomoc.
Pokud někdo něco neví, neporadí. Škoda, že ze Tvé poznámky cítím určitou nedůvěru a odpor vůči tomuto fóru.
^d&m
Profil *
nedůvěru & odpor? vůbec ne. Spíše prosbu a žádost o pomoc - byl jsem úplně vyřízenej a nevěděl si rady, proto sem to napsal sem - doufal sem, že mi někdo poradí (spěchal jsem) - nebyly to nijak složité dotazy - snažil jsem se je co nejlépe popsat, aby mi někdo tu minutku věnoval. Ale nikdo nic. Jen ty s narážkou na číslování dotazů...
Mistr
Profil
^d&m
nebyly to nijak složité dotazy
Jak to dokážeš posoudit? Pro někoho to třeba obtížné problémy jsou. Mimochodem, když to pro Tebe nejsou obtížné problém,y není asi problém, abys je vyřešil sám, ne? A tady pak třeba pro případné další hledající uvedl návod, jak jsi to vyřešil.

s narážkou na číslování dotazů
Ob větu před tou, z níž čerpám výše uvedený citát, píšeš snažil jsem se je co nejlépe popsat. yslím, že zrovna tentokrát se Ti to nepovedlo. Vypíšeš pět otázek a posléze napíšeš, že potřebuješ poradit s posledním bodem 4. Co z toho plyne?
(1) Vyřešil jsi již všechny body a teď Tě trápí jen otázka číslo čtyři, tedy poslední nevyřešený problém, nebo
(2) Přeťuknul ses - místo čtyřky tam měla být pětka (jakožto poslední číslo ve výčtu).
Čili ta má narážka nebyla myšlena z nějakého hnidopišství, nýbrž jako zcela upřímně míněný dotaz: jak rozumět "nesrovnalosti"
poslední bod čtvrtý z pěti?
^d&m
Profil *
dobře, sorry, omlouvám se za nesrovnalosti, byl jsem ve stresu & zbytečně sem na tebe vyjel.
Jak mohu posoudit, že problémy nebyly obtížné? protože mi pak odpověděl jeden kámoš a vyřešení problému bylo opravdu jednoduché. A jelikož jsou tu moderátoři, kteří se v css pohybují a umí ho, já jsem pouze začátečník, myslím, že takovýto příkazy jsou pro ně banalitou - a hned znají odpověď. Odpovědi na mé dotazy:

1) do externího souboru css vložte: vertical-align:top;
2) <iframe src="news.htm" name="center" class="frame_data" frameborder="0" noresize></iframe> - stačilo pouze vložit navíc src="news.htm", pak už se vše odkazuje přes name="center" - nevěděl jsem, že je to tak jednoduché
3) do externího souboru vložíte:

body, html {
scrollbar-track-color: black;
scrollbar-face-color: #5d5958;
scrollbar-highlight-color: black;
scrollbar-3dlight-color: black;
scrollbar-darkshadow-color: black;
scrollbar-shadow-color: black;
scrollbar-arrow-color: black;

background-image: url(../obrazy/pozadi_text2.jpg);
background-position: top;
background-repeat: no-repeat;
background-attachment: fixed;
}
- čímž si můžete podle libosti naformátovat scroller a zároveň background - obrázek na pozadí zůstane statický

4) s tou jsem stále mimo a stále hledám odpověď....??
5) přečetl jsem si minulé diskuze a zjistil, že použiji www.phpbb.cz
habendorf
Profil
ad 4) normálně backgroundem, jen ho musíš dát přímo tomu inputu
^d&m
Profil *
diky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0