Autor Zpráva
LittleBen
Profil
Prerábam si stránku na CSS-kový dizajn a našiel som jednu zaujimavú vec, ktorú neviem do tej mojej dostať, http://www.kkiv.fphil.uniba.sk/ - táto stránka sa prispôsobuje veľkosti okna tak postupne, že keď zužujete okno tak sa najprv zúži prostredný panel a až potom tie krajné, ale len do určitej šírky, a následne sa prestane zužovať aj ten prostredný, a keď ideme opačne začne sa rozširovať ten stredný potom tie krajné, ale len o nejakú časť a potom sa už rozšíruje len ten prostredný. Tento "efekt" by som chcel dostať aj do mojej stránky; ani pri prezeraní CSS-iek ani zdrojového kódu som neprišiel na to ako má zadefinovné táto tránka minimálne a maximálne šírky stĺpcov (pomocou min- a max-width nie, aspoň ja som tam také definície pri šírkach stĺpcov nenašiel). Pozeral som nejaké príbuzné temy tu na fórach, ale našiel som len také aj s príkladmi, ktorým sa pri extrémnych zmenšeniach rozpadá vzhľad... Dúfam, že ak ste sa niekto s takýmto niečím už stretli, budete vedieť poradiť, za pomoc ďakujem...
mjc
Profil *
Na tej stranke ktoru uvadas, je to dosiahnute pomocou tabulky, ktora ma jeden riadok a 3 stlpce.
Cize stara znama metoda. Ked das do niejakeho stlpac objekt urcitej pevnej velkosti, a tabulka ma 100% alebo ine percento, tak sa zmenusuju len stlpce ktore sa mozu zmensovat a niesu vnich objekty pevnej velkosti.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0