Autor Zpráva
magelan
Profil *
Dobrý den
oč jde: Existovala možnost vytvořit nové okno javascriptem s parametrem fullscreen, které bylo skutečně přes celou obrazovku a nemělo viditelné žádné aktivní prvky, tedy nešlo ani zavřít. Tohle už v IE6 XP SP2 nějak nejde: píše se o najakém bezpečnostním opatření (jehož smysl pochopitelně chápu). Potřebuju to pro zcela specifickou úlohu a bude to běhat na jednom jedinném kompu, nebude to běžně přístupné (takže fakt, že se to bere jako "prasárna" zde odpadá, naopak je tam takové chování velmi užitečné a potřebné) na kterém ale bude právě kombinace IE6 XP SP2.

Otázka zní: Lze nějak domutit IE v téhle kombinaci, aby se choval jako dříve a zobrazoval fullsreen jako skutečný fullscreen. Co já vím nějakým nastavením vlastností, editací v registrech - podotýkám, že nejsem odborník na tyhle věci, pokud plácám, tak buďte shovívaví. Budu mít přístup k tomu kompu a můžu/budu moci/ nastavit kde co, ale asi nemůžu rozhodnout o tom, aby tam byly třeba W2K, kde to funguje, jak potřebuju.

Pro ilustaci se v podstatě jedná o vytvoření jakéhosi simplex informačního systému, který bude simulován webovými stránkami a potřebuju, aby byl odolný proti vtipálkům - aby například nemohli to okno zavřít - proto ten fullscreen. Klávesnici mít nebudou.

Díky za tipy. Pokud to fakt nejde, nedá se nic dělat.
Peca
Profil
Možná by šlo nějak zakázat zavření okna pomocí onunload.
Co tak místo použití IE vytvořit jednoduchou aplikaci v nějakém programovacím jazyce, která takové okno prohlížeče vytvoří?
Bubák
Profil
Nejjednodušší je stisk F11. Předpokládám, že odpovědný pracovník informačního kiosku, má klávesnici k dispozici.

Mi se nové okno javascriptem s parametrem fullscreen podařilo otevřít při spouštění z disku.
Nastavení: Nástroje > Možnosti Internetu > záložka Upřesnit > Zabezpečení > Povolit spouštění aktivního obsahu z Tohoto počítače

Při spoštění z netu jsem musel odklepnout pár "ptákovin" a okno mělo titulkový pruh.
Anonymní
Profil *
Mno F11 znám, což o to, je to jeden z kandidátů ;-) Ale i tak tam zůstane možnost to okno zavřít. v klasickém fulscreenu bylo to tlačítko mimo obrazovku - prostě jenom plocha s obsahem stránky. Takže neodpovědný návštěvník /zlomyslný vtipálek/ by neměl možnost to okno shodit...
nicméně jsem našel
tuhle informaci a pokud to dobře chápu, tak lze editací registru tu bezpečnostní funkci bloknout (vrátit zpět).

Díky zatím. Dám sem případně vědět, jestli to takhle lze - tedy když mi povolí tu editaci registrů.
magelan
Profil *
Tak se to nakonec vyřeší způsobem, který by mě vážně nenapadl ani ve snu, ačkoliv vím, že to jde. Firma, co bude dodávat ten informační kiosek má komponentu od Borlandu do C++ pomocí které lze na několik kliků vytvořit svůj vlastní explorer ... Bude mít jen dvě tlačítka s předem definovanou a tedy známou funkcí a jinak už nic...

Takže na problémy s blokací některých částí funkce window.open v XP můžu zatím v klidu zapomenout. "Jak prosté, milý Watsone", řekl by Sherlock: "stačí si naprogramovat svůj vlastní prohlížeč". Díky za čas všem, kteří se tu zastavili.
Lukasisko
Profil *
Jo a ještě je přímo software, který jde sehnat, něco jako MyIE, vytvoříš si tam zcela vlastní instalaci Internet Exploreru jednoduchým průvodcem... jde tam nastavit fakt všecičko všecičko možné... tlačítka, funkce, proměnné, .....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0