Autor Zpráva
Mástřik
Profil *
Plochu mám rozdělenou na dva rámy horní nadpis s menu nabídkou a zbytek=text. V menu jsou odkazy, které chci zobrazovat dole=text. Jenže se to snaží měnit v horním rámu. Myslel jsem, že to vyřeším příkazem <base target="text"> v hlavičce, ale nepomáhá. Jak by to šlo vyřešit? Chtěl jsem mít okaz klikací jako celý čtverečel=buňka tabulky a ne jen písmo do kterého je obtížné se trefit.

vzor odkazu z menu:

<td style="width: 120px; height: 40px;" onmouseover="this.style.background='FFEFA0'"
onmouseout="this.style.background='#C0C0A0'" onClick="document.location='odkazy.htm'"
style="cursor:hand" title="chystá/stalo se"><H3>Akce</H3></td>
http
Profil
udelej to takle, snad to pujde:

onClick="name_ramu.document.location='odkazy.htm'"

http
Leo
Profil
A proc nedelate odkazy pres znacku A v HTML, ja jsem si do dneska myslel, ze prave to je odkaz :-) Leo
Yuhů
Profil
> A proc nedelate odkazy pres znacku A v HTML

asi protože je obtížné do značky <a> zabalit celou buňku tabulky. I když se nastaví display: block; a maximální rozměry, pár pixlíků dělá problém. Nemluvě o tom, pokud mají být v buňce odstavce.

> onClick="name_ramu.document.location='odkazy.htm'"

lepší bude asi

onclick="top.name_ramu.document.location='odkazy.htm'"
Leo
Profil
No a tobe prijde rozumny udelat z par odstavcu odkaz? At uz JavaScriptem nebo bez nej? Vsadil bych se, ze dela bezny menu, kde by vystacil s display: block, Leo
Yuhů
Profil
tak si to, Leo, zkus odladit. Já jsem to zkoušel asi před třemi lety a tehdy to dobře nešlo, byly tam mezírky a vypadalo to blbě. Třeba to bude s dnešními prohlížeči lepší, nevím. Napiš sem kompletní kód a vyzkoušíme to.
Mastrik
Profil *
Máte pravdu, ale začínám a tohle bylo jediný co jsem našel. Chtěl jsem mít odkaz v celé buňce a měnit barvu. Jojo dělám obyč menu. Jak tedy vystačím s block a display? Napíšu to jako parametr u A HREF?
Peta
Profil *
Mastrik: Mas stranku? To by mnohe poresilo, by ti tu napsali rozumne reseni podle vzhledu.
Jinak se obvykle menu dela pres seznamy UL LI A /A /LI /UL.

Pro celou bunku se to dela tim display: block a navic je romuzne nastavit width (pro IE), bez width ti IE bere pouze sirku textu a dal nereaguje.
Jestli ti to pomuze, mam par menu a odkazu na www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
Mastrik
Profil *
jojo , vzorek menu je na www.junaknachod.wz.cz Tak se na to mrkni a zkritizuj mi to ;-) Chtěl jsem udělat něco podobnýho jako máš v MENU/VZHLED menu 7 nebo lištu 3, 6 . Mrkni na to a napiš co a jak. Dík
Mastrik
Profil *
Poznámka moderátora: nesouvisející dotaz byl odstraněn. Na nové dotazy prosím zakládejte nová fóra.
Leo
Profil
"A taky jsem nepřišel na to jak udělám zakulacené rohy u tabulky (rámečků) a stín pod něčím (obrázek, tabulka, apod.)"

A jak to souvisi s puvodnim dotazem? Leo
Anonymní
Profil *
To jsem odpovídal Péťovi, když jsem viděl jeho návrhy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0