Autor Zpráva
pyty
Profil
chcel by som sa opytat, ze jaky je rozdiel ked nastavim v PSPade kodovanie unicode a ked nastavim UTF-8 ??? resp. jaky je rozdiel medzi tymi dvoma kodovaniami ??? myslel som zr utf-8 je nejaky druh Unicode alebo co... a ake mam potom pouzit pre sk stranky ?? v charset mam nastavene UTF-8 a idu dobre obidva
thingwath
Profil
Unicode je znaková sada, UTF-8 jest kódování. Pokud jsem to teda nespletl a není to naopak, snad ne.

Což znamená, že Unicode říká který znak má jakou hodnotu a UTF-8 je způsob, kterým jsou ty hodnoty zapsané. Unicode se pak dá zapisovat třeba kódováním UTF-16.

Jaký je rozdíl v PSPadu, to fakt netuším. Jak autoři toho bastlu hodlají Unicode používat jako kódování, to taky netuším.
thingwath
Profil
Unicode je znaková sada, UTF-8 jest kódování. Pokud jsem to teda nespletl a není to naopak, snad ne.

Což znamená, že Unicode říká který znak má jakou hodnotu a UTF-8 je způsob, kterým jsou ty hodnoty zapsané. Unicode se pak dá zapisovat třeba i jiným kódováním, třeba UTF-16.

Jaký je rozdíl v PSPadu, to fakt netuším. Jak autoři toho bastlu hodlají Unicode používat jako kódování, to taky netuším.
thingwath
Profil
Sakra práce, chtěl jsem opravit nejednoznačnost v původním příspěvku a místo toho se mi povedlo poslat obě verze, čtěte prosím jenom tu druhou.
pyty
Profil
takze pouzit UTF-8 ??
thingwath
Profil
Ano.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0