Autor Zpráva
hampy
Profil
Ahoj milí webaři,
chtěl bych se zeptat, nebo spíše poprosit o Vaše moudré rady. Pokud máte chvilku a umíte mi odpovědět, prosím, udělejte to, budu Vám zavázán;-)

1) zajímalo by mě, jestli se dá nějak CELKEM JEDNODUŠE vytvořit na stránkách tzv. přihlašování - myslím tím, aby byly normální, klasické stránky, ale třeba 5 uživatelů by se mohlo přihlásit a vstoupit tak na nějakou stránku, kam ostatní ne. Bohužel, php mi nic neříká, umím jen základy HTML, CSS a JS.

2) další věc, se kterou bych potřeboval poradit, je, jak vytvořit formulář, kam by návštěvník vyplnil např.: Jméno, Email, Ročník narození, popř. zaškrtunl políčko že s něčím souhlasí a odeslal tyto údaje na nějaký email.

Tak to je konečně vše, těším se, že někdo poradí:-)

Mějte se všichni krásně,

Ahoj Hampy
joejoe
Profil *
1) ano, pomoci php to jde celkem jednoduse.

takova trosku komplikovanejsi varianta je treba tady http://www.volny.cz/joejoe/download/php_auth.rar - lze to udelat i daleko jednoduseji..
lze to udelat i bez php
napriklad vytvorit slozku /admin/ a do ni vlozit soubor .htaccess, ve kterem je uvedeno, ze je potreba se prihlasovat a kde je soubor s hesly

kdyz to jde v php, tak to jde samozrejme i v jsp a asp..

2) neni problem
<form action="zpracuj.php"><input type="text" name="jmeno"> <input type="submit" />
<? echo 'bylo zadane jmeno $_REQUEST['jmeno']; ?>
odesilani mailu se dela bud pomoci funkce mail nebo pomoci tridy phpmailer (phpmailer.sourceforge.net)

nebo bez php to tusim bylo tahle:
<form action="mailto:tvojeadresa@domena.cz"><input type="text" name="jmeno"> <input type="submit" />

myslim, ze je zbytecne popisovat tady kompletne vsecko na co ses ptal, vetsina toho na co se ptas jsou imho zakladni operace provadene pomoci webovych skriptu v php (jsp, asp, ruby, python). Myslim, ze vsecky potrebne informace najdes kdyz budes hledat..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0