Autor Zpráva
aranes
Profil
Čo si myslíte je ešte dobré robiť web pre rozlíšenie 800*600 alebo už radšej pre 1024*768... Aké rozlíšenie používate vy alebo aké je najpouživanejšie??
Casero
Profil
aranes
Kdesi sem viděl statistiky, že ted je nejpoužívanější 1024*768, ale i tak já dělám weby pro 800.. jelikož je lepší, aby ti z větším to viděli menší, než aby se ti z menším rozlišením uscrollovali.
Bubák
Profil
www.dgx.cz/trine/item/cas-optimalizovat-pro-zdravy-rozum
venca163
Profil
aranes
stránku bys měl tvořit tak, aby se ti i při rozlišení 800x600 stránka nikterak nerozhodila a pokud možno neobjevil dole posuvník.

statistiky toplistu:
http://toplist.cz/global.html
ninja
Profil
idealne roztahovatelny, plovouci design.
honzik
Profil
jo jo, 800*600 je dneska už krok zpátky a je to vhodné spíše pro nějaké malé webové prezentace - hezký design a málo obsahu.
aranes
Profil
konkretne myslim, ktoré z týchto dvoch (ešte desing, nie je hotový)
toto je na 1024*768
toto na 800*600
DJ Miky
Profil
Já zastávám názor, že pokud to jde, tak se snažit stránku namáčnknout do 800x600 (tedy max. 750px na šířku), pokud je to obsáhlejší web, který by v případě tak malé šířky byl moc dlouhý, tak to na těch 1024x768 (resp. zase o něco méně) roztáhnout... Tohle platí samozřejmě v případě fixního layoutu.
DoubleThink
Profil *
jo jo, 800*600 je dneska už krok zpátky
až si koupíš notebook, budeš mluvit jinak.
Chamurappi
Profil
Reaguji na aranese:
Nastavuj JavaScriptem třídu pro element <html> v závislosti na rozměrech okna, o zbytek nechť se postará jeden jediný stylopis.

Mimo téma:
<meta http-equiv="content-type" content="application/xhtml+xml; charset=windows-1250" />
Co prosím dělá tento řádek? Proč tam není „text/html“?
Anonymní
Profil *
DoubleThink---> Asi tě překvapím, ale já mam u notebooku rozlišení 1152x864 a ještě mi to přijde málo, chtěl bych tam narvat 1280x1024, ale tohle už mi grafická karta nepodporuje. Ale záleží na tom, jak vidíš, spousta lidí mi nadává, že na tom, nemůže pracovat, protože je všechno moc malý, ale mě to vyhovuje, kdybych pracoval na 800x600 připadal bych si dost divně, protože by bylo všechno strašně velký, nutno ale podotknout, že muj noteboook je 17''. Ale u starých notebooků, který maj asi 12-14'' je nutný 800x600.
Weby je stále lepší dělat pro 800x600, ikdyž mam všude větší rozlišení tak mam často několik oken vedle sebe a je dost nepříjemný stále někam rolovat, ikdyž mam na myši spousty koleček a tlačítek, který mi práci ulehčujou...
aranes
Profil
b]Chamurappi[/b]
Na tomto webe som sa učil takže...sám neviem :D Hneď to zmením :)
aranes
Profil
Ja sám mám 800*600, ale skoro všetci ktorých poznám májú 1024*768 a viac... Ale zase pripadá mi dosť divné, keď ten moj web, ktorý nebude nejaký extra veľký na obsah, bude musieť užívateľ scrollovať, aby si prečítal 2 odstavce..ešte uvidím ako to spravím, v podstate to bude len taká prezentácia...
Chamurappi
...Keby som vedel JavaScript
mila
Profil
Já mám třeba 1400x1200, ale stejně web, který má 1024px na šířku se mi někdy nevejde. Permanentně mám otevřený sidebar, a když si udělám místo ještě na icq, tak se už objevuje vodorovný posuvník.
Naopak úzký web má výhodu, že se mohou vejít dva vedle sebe.

Jinak častým nešvarem je naopak, že web nemá nastavenou maximální šířku. Pak se dlouhé řádky nedají číst. Například i tato diksuze, pokud maximalizuji okno a zavřu sidebar, tak se skoro nedá číst.
Zahon
Profil
Osobně mám raději 800*600. Připadá mi přehlednější, kratší řádky se lépe čtou. Používám ho raději a vřele to doporučuji. Na druhou stranu, pokud by mělo být na stránce velké množství informací, které tam opravdu z různých důvodů být musí, 1024*768 bych se nebál.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0