Autor Zpráva
Ládík
Profil *
Ahoj, nevíte někdo jak zakázat zvětšování a zmenšování písma v Internet Exploreru (Zobrazit > Velikost textu)?
venca163
Profil
Ládík
pokud je velikost písma zadána v pixelech, tak se v IE zvětšit nedá.
otázkou zůstává, proč tímto způsoběm zhoršovat kvalitu svého webu...
budu hádat...rozhází ti to grafiku?
Ládík
Profil *
Jo, přesně tak :)
A nějakým jiným způsobem by to nešlo?
Peca
Profil
Co je na pixelech špatného?
Retal
Profil
šlo: Vymysli design tak, aby se písmo dalo zvětšovat. Ostatní prohlížeče jej totiž stejně umožní zvětšit.
Písmo nejde zvětšit ve Flashi.
Ládík
Profil *
No já nevim, jenom na ně nejsem zvyklý. Ptám se: není nějakej jinej způsob, třeba dát něco do hlavičky nebo tak?
Ládík
Profil *
Retal:
s tím designem je už bohužel pozdě :)
Peca
Profil
Ptám se znova. Co je na pixelech špatného? Používáš vůbec css?
Ládík
Profil *
Peca:
Odpovídám znova: já nevím, asi nic když se tak ptáš :)
css sem tam použiju, hlavně pro nadpisy, tam ale zadávám písmo v procentech. Běžný text formátuji pomocí HTML.
Peca
Profil
A to je takový problém přespsat procenta na pixely? Otázka pár minut. Rozhodně lehčí, než upravovat všechny html soubory.
Ládík
Profil *
No není, ale přece jen jsem chtěl vědět, jestli neexistuje nějaký způsob (nějakej parchant do hlavičky třeba) jak to zakázat.
Retal
Profil
Nauč se používat CSS a pochop, že zakazovat čtenáři zvětšovat písmo (v IE) je nebetyčná hloupost.
Víc k tomu říct nejde.

Pokud nechceš, aby ti čtenář jakkoliv manipuloval se stránkou, prostě ji típni a ulož jako jeden obrovský obrázek. Takhle přemýšleli webdesigneři před deseti lety.
venca163
Profil
Ládík
příště udělej web tak, aby ti ho zvětšování písma moc nerozhodilo...

použij klidně ty pixely,ale v druhém nepoužívanějším prolížeči - Firefoxu - ti to proti rozhození grafiky stejně nepomůže...

o žádném parchantu do hlavičky nevím a je to imho blbost...
Ládík
Profil *
Já zkusím ty pixely, aspoň v tom IE to bude v pohodě. Jinak všem Díky!
Bubák
Profil
Koukni třeba na tohle www.adaptic.cz ve Firefoxu (IE neudělá takové zvětšení) a zkus si zvětšit písmo. Sleduj, co web při zvětšování písma dělá a nech se tím inspirovat.
Ládík
Profil *
No a je to vyřešeno :) Alespoň tedy v IE. Při zvětšování textu mi vždy design rozházelo menu, ne hlavní text. Do menu jsem tedy dal velikost písma v pixelech a je to OK. A hlavní text se může zvětšovat bez problémů.
Uroboros
Profil *
IE zvětšuje písmo, ale FF a Opera písmo nezvětšují, dělají přeci zekobej zoom stránky, takaže tam se nic nerozhází. Pokud jen ve FF a Opeře tu funkci neznam, tak sorry, ale podle mího tam neni.
Bubák
Profil
Uroboros
FF nedělá zoom stránky. Pokud někakému boxu badefiniji, že bude třeba 100px široký, tak bude pořát 100px široký. Když mu dám šířku třeba 10em, tak se jeho šířka samozřejmě bude ve včech prohlížečích měmit.
Tak mně napadá, nemáš náhodou vr FF na zoom stránky nainstalované nějaké rozšíření, tím by se zoom stránky dal vysvětlit.
Radim Hasalík
Profil
Pokud definuješ písmo v pixelech, nebude se alespoň v IE zvětšovat. ALE je to dost zásadní prohřešek proti přístupnosti dokumentu. Když si bude chtít běžný uživatel nebo dokonce handicapovaný uživatel (mající problémy se zrakem) přečíst tvé blešky na stránkách, nemá v IE možnost, jak je zvětšit.
Casero
Profil
Bubák
No ale u toho tvého "ukázkového" webu se také písmo v menu nezvětšuje a o to podle mě Ládíkovi šlo.
Bubák
Profil
Casero
To "písmo" v menu je obrázek.
Jinak ten web nemí můj, ale je tady v hodnocení.
Casero
Profil
Bubák
Jasný no, jsem jen poukazoval na to, že on se podle mě snažil dobrat k nějakému takovému rešení.
Btw. to "tvého" znamenalo, jako ten cos napsal sem, ne, že bys ho měl udělal.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0