Autor Zpráva
José15
Profil *
Dobrej všichni, řešim na svých stránkách jeden problém. Mám klasický dvousloupcový layout(hlavička, levý pravý, patka) definovanej v css. Hlavička a patka obsahuje banner, který má zaoblený rohy. Levý div obsahuje serii odkazů, klasika. Pravý div zobrazuje obsah odkazů. Pravý a levý div mají, jako součast designu, nastavený okrajový bordery, tím se vytvoří oramování stránek zleva a zprava s napojením na hlavicku a patku. Teď problém. Do levého i pravéhou divu sem umístil tabulku s parametrem výšky 100% v domění že tím vyřeším výšku obou divů, tak aby byla stejná vlevo i vpravo a menila se obsahem. Zkusim to ještě přiblížit. Když pravá část, díky dlouhému textu, má větší výšku, tak levá část by si svoji výšku měla přisbůsobit pravé a naopak. Doufám, že sem svůj dotaz formuloval srozumitelně :-) a někdo z vás mi poradí. Je to poslední věc co potřebuju vyřešit.
José15
Profil *
:-)sorry, proč to potřebuju? Stejná výška divů vlevo i vpravo mi zaručí vykreslení stejně dlouhých okrajovejch borderů a tím pádem budou stránky celé hezky orámované, jupí :-)
Walter
Profil *
A proc ty dva divy nedas do jednoho divu, kterymu nastavis border, a pak bude tak dlouhy jaka bude delka sloupcu.
Bubák
Profil
Pokud by nevyhovoval border, jak popisuje Walter, je možné použít pozadí (repeat-y).
José15
Profil *
No tak já to vyzkoušel, ale asi to nepomůže,protože float left(levý div) a float right(pravý div) zakreje ten border společného divu. ten layout se celý centruje na stred. Mě by stačilo aby se výška tabulky roztáhla v tom divu na 100% i když tam neni žádnej text a height="100%" v parametrech tabulky s tim divem neudělá nic. Jo Kdyby tak fungovalo 100% přímo u výšky divu, to by bylo bezva. Kdyby někdo poradil jak to pořešit.

přidávám css výpis.

body
{
background-color: #678FC2;
text-align:center;
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;

}
#vsechno
{
margin:0 auto;
width:800px;
background-color: #FFFFFF;

}
#hlavicka
{
width:800px;
height:125px;


}

#siroky
{

width:620px ;
float:right;
border-top:1px solid white;
border-right:1px solid #114376;
}
#uzky
{

width:177px ;
float:left;
background-color: #E6E8E8;
border-right:1px solid #AAAAAA;
border-top:1px solid white;
border-left:1px solid #114376;

}
#paticka
{
clear:both; /* tohle donuti dalsi prvky zacit az pod floatnutymi */
width:800px;
border-top:1px solid #AAAAAA;
height:100px;
}
peta
Profil
height="100%" Myslim funguje, ale uz nefunguje, kdyz ma kazdy div jinak dlouhy obsah.
<div style=height:500px>
<div style=height:100%;float:left;></div>
<div style=height:100%;float:right;></div>
</div>

ramecek bych v tvem pripade resil jako pozadi
<div style=background...>
<div1>
<div2>
</div>
a obrazek bych teda rodelil na 3 casti:
1 |~~~~~| |~~~~~| nad divem
2 |............| |.............| stred v divu
3 |______| |______| pod divem
a tim padem nezalezi na tom, jak se stred roztahne, protoze ma obrazek2, ktery je opakujici se a obrazky nad a pod jsou stabilni
Walter
Profil *
Siroky a uzky dej do jednoho divu, ktery bude mit v css

#Obal
Margin: 0 auto - aby se vycentroval na stred nebo jak to chces jinak
min-height: 1px - aby si nepouzival potom zbytecne clearing
_height: 1px - pro nejlepší prohlížeč na světě.
Nastav jeste width/sirku

A oba divy dej do tohoto obaloveho, a pak to uprav.

Pokud sem to spatne pochopil tak dej tu stranku nekde na web, at se muyem orientovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0