Autor Zpráva
^d&m
Profil *
čauwes.
mám zvláštní otázku. Potřebuju udělat banální věc - jednooknový formulář, kde se zadá mail a ten se odešle adresátovi. V pohodě. Když se podíváte na www.dobytek.unas.cz/air/dalsi/index.html v pravém dolním rohu je okno na mail. Zadáte ho a skutečně se odešle adresátovi. Úplně ten samý script (překopíroval jsem celé soubory - takže nemůže být chyba v překlepu atd), jsem přemístil na www.theairbags.com . Tam, když zadám mail, příjde k adresátovi, ale nezobrazí se text (=mail), který uživatel zadal - zkrátka prázný mail. Netuším z jakého důvodu - server to zakazuje nebo proč?
použil jsem script odsud:

<?
$adresat = "bLablalbla@centrum.cz";
/* Přicházejí proměnné $body, $name, $subject, $mail, $poznamka, $stylelink, $dalsipole */
eval ("\$body .= \"\n\"" . $dalsipole . ";");
if(!$poznamka) $poznamka = "zájemce o zasílání novinek";
?>

<html>
<head>
<head>
<meta http-equiv="Content-language" content="cs">
<style type="text/css">
@import url('styly.css');
</style>
<title>Mail na adresu <? echo $adresat ?></title>
<? if ($stylelink) echo "<link rel=\"stylesheet\" href=\"". $stylelink . "\" >" ?>
</head>

<body class="odeslaniMailu" >
<?
if( !($body || $subject || $name ) ) {
?>
<h2>Mail je prázdný</h2>
<? } else {


if(@Mail($adresat, $subject, StripSlashes($body)."\n".$name."\n\n $poznamka ", "from: $name <$mail>"))

echo "<h2>Mail byl odeslán, děkuji</h2>";


else { ?>
<!-- generuje se nový formulář pro odeslání přes klienta -->
<h2>Dopis se nepodařilo odeslat. </H2>
<p>Pravděpodobně blbne SMTP server. Omlouvám se. </p>

<form action="mailto:<? echo $adresat; ?>" method=post enctype="text/plain">
<input type="hidden" name="subject" value="<? echo $subject; ?>" >
<input type="hidden" name="mail" value="<? echo $mail; ?>" >
<input type="submit" value="Zkusit znovu"> pomocí prohlíľeče
</form>
Pokud se to ani napodruhé nepovedlo, zkopírujte si obsah a pošlete ho normální poštou.<br><br>
to: <? echo $adresat; ?><br>
subject: <?echo $subject; ?><br>
<br>
<? echo $body; } } /* Uzavírá se podmínka o poslání přes server a o prázdnosti polí */ ?>
<br>
<a href="javascript: history.go(-1)">Zpět</a>

</body></html>

soubor, kde je formulář umístěn, klasicky:
<form action="mail.php" method="post" >
<input type="text" size="30" class="prava3" name="mail">
<input type="submit" value="" class="prava5">

Z celého toho scriptu vlastně používám pouze ten jeden atribut - $mail, ale je divný, že na jedné stránce to funguje, na druhé ne. Asi bude těžké hledat odpověď, ale moc by mě to zajímalo. Už taky proto, že je to poslední detail co chybí na tý stránce (z mý strany).
mylan
Profil
na začiatku si pridaj toto
$mail = $_POST["mail"];

Nauč sa však pracovať s vypnutými globálnymi premennými a používať priamo konštrukcie pre post, get a podobne... Hľadaj aj tu na fóre globálne premenné, riešilo sa to viackrát.
^d&m
Profil *
díky ti!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0