Autor Zpráva
Slávek
Profil *
Prosím, jak optimalizujete obrazky pro hlavičku ve photoshopu?

Dám uložit pro web a pak co nejlépe nastavit?

Děkuji
peta
Profil
protoze jsi v tematu nespecifikoval, ze se jedna o photoshop, tak ti reknu, co pouzivam v Gimpu, kdyz uz jsem to musel rozkliknout.

Gimp - Soubor - Ulozit jako - aaa.jpg
Nahled:
- typ 2:1:1
- komprese 65-85%
- ne EXIF
Zvetsenina:
- typ 1:1:1
- komprese 75-85-100%
- ne EXIF

EXIF muze mit totiz klidne i 20k a na webu ma vyznam jen pro autorska prava ; nema vliv na kvalitu

typ 2:1:1 znamena, ze se z barev UYW bude prenaset jasova (tusim Y) cas s dvojnasobnou kvalitou. V podstate to znamena to, ze u tech ostatnich se vemou 4 sousedni body a spocita prumer. Ma to vliv na kvalitu, ze se zvyrazni kostkovateni. Neco jako kontrast.

komprese - ma vliv na kvalitu, v podstate DCT rovnici se spocitaji nejake indexy a na ty se aplikuje matice cisel pro potlaceni bezvyznamnych indexu. A cim vetsimi cisly to pole delis, tim se snizuje kvalita obrazku.
Na druhou stranu rozdil 100-85 je znatelny jen u obrazku s ostrymi prechody a rozdil ve velikosti byva treba 100k-55k, dost znacny

Dale tam mam treba rozmazavani, ale to nepouzivam. Tim se da snizit kontrast zpusobeny 2:1:1 a jeste se da snizit velikost souboru, nepatrne, ale proc zatezovat dekompresor kvuli bezvyznamnym zmenam.
A jeste tam mam volbu, zda se maji ukladat cisla jako integer nebo float nebo co nejpresneji. Coz ma vyznam nepatrny na kvalite a pri float nepatrne nabyva velikost souboru, ale tez mi to prijde bezvyznamne.

Jo, pokud bys publikoval fakt graficka dila, tak jedine 1:1:1 100% a spresnymi cisly (resp pri 100% kvalite to v urcitych formatech nema vyznam, protoze se pouziva neztratova metoda a ne DCT)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0