Autor Zpráva
ph@tE
Profil *
Má nějakou entitu středník (;) a rovná se (=)?
esemeska
Profil
rekl bych, ze ne http://www.jakpsatweb.cz/html/entity-vsechny.html
Alphard
Profil
EDIT:
znakovou ne, číselnou ano, viz Dero
Dero
Profil
ph@tE: Číselný zápis.

&#59; pro středník
= pro rovnítko
ph@tE
Profil *
Díky moc. A nebylo by ještě něco pro apostrof (')? To snad bude všechno. Případně kde jsi to našel?
Alphard
Profil
'
Dero
Profil
ph@tE: Zdrojů je nespočet, tohle je jen jeden z nich: http://www.ascii.cl/htmlcodes.htm
ph@tE
Profil *
Díky moc
Miloš
Profil
Alphard
v seznamu PSPadu jsem nenašel, IMHO ne
Libovolný znak lze zapsat jeho číselnou representací – přesně jak popsal Dero. Prvních 255 znaků najdeš v PSPadu v ASCII tabulce – tu otevřeš například zkratkou ALT+A; Znak # v uvedených příkladech znamená, že jde o desítkovou representaci. Pokud chceš použít šestnáctkové číslo, za mřížku přijde ještě písmenko iks, tedy &#59; = &#x3b;. To se hodí zejména u znaků, které nejsou v ASCII tabulce a které najdeš v windousí mapě znaků (Start —> Spustit —> Charmap —> ENTER) – právě tam jsou uvedená čísla v hexa; můžeš si to samozřejmě převést v kalkulačce – triviální klikání, ale lenost je holt lenost ;-)
Alphard
Profil
Miloš
Ano, neříkám, že ne
ph@tE se ptal na entitu a předpokládal jsem, že myslí znakovou např: & code ; ... & lt ; atd.

ciselne entity jsou na jpw jinde než znakove entity takže je AFAIK nelze házet do stejného pytle, možná se mýlím :-)

Doplnění:
entita nebyla určena přesně, takže ano, máte pravdu, číselná entita je možná, ačkoliv znaková je AFAIK používanější
Hlavně žádné flámy flámy :-)

BTW: Hádej se taky s esemeskou
Miloš
Profil
Alphard
Znakové entity jsou vymyšleny proto, že si lidé snadněji pamatují slova než čísla (viz třeba URL). Proto mají nejpoužívanější znaky slovní representaci (nbsp, times, hellip …); aby bylo možno zapsat jakýkoli ve znakové sadě existující znak, bylo by ale třeba vymyslet pro všechno slovní entity, což nikdo neudělal a zjevně to nikomu nechybí. Jestli znak zapíšu slovem nebo číslem je ale fuk, proto já bych to do jednoho pytle klidně hodil ;-).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0