Autor Zpráva
Malidian
Profil
Zdravím,
Potřeboval bych vědět, jakým způsobem se řeší následující problém.

Nadpis článku 1
Text článku 1
Text článku 1
Text článku 1
...

Nadpis článku 2
Text článku 2
Text článku 2
Text článku 2


Nadpis článku 3
Text článku 3
Text článku 3
Text článku 3


Nadpis článku 4
Text článku 4
Text článku 4
Text článku 4
...

a tak dále...


No, o co mi tedy jde? Potřebuju mít na 1 stránce jenom části jednotlivých článků, až pokud kliknu na nadpis chci, aby se článek zobrazil celý s možností vkládat komentáře. (Komentáře neřešte, jednoduchou knihu návštěv si časem stvořím sám). Jde mi jen o to, jak vyřešit tohle. Předpokládám, že pro každý článek dělat samostatnou stránku (například clanek8.php) je nesmysl. Takže děkuji za rady.

Pro názornost, něco ve smyslu:
http://www.marigold.cz/

Toto je můj web (spíše tedy jeho první verze :-))
http://malidian.greenstudio.cz/ (Hodilo by se mi to v sekcích blog, notebooky a PDA, prostě tam, kde bude víc článků :))

Díky

PS: Omlouvám se, nevěděl jsem, jak to inteligentně nazvat.
Casero
Profil
Malidian
Dělá se to pomocí php + mysql..na jedné straně si načítáš všechny články z databáse, omezené třeba fci substr na určitý počet znaků..a po kliknutí na odkaz se odkáže na stranu, kde se vybere už pouze 1 článek a to ten který se předává třeba v URL
Malidian
Profil
Tak to je škoda, tohle nezvládám...
Casero
Profil
Malidian
Tak si stáhni RS -> redakční systém, ten to udělá za tebe
Malidian
Profil
RS? asi ne, ja bych potřeboval, aby vše zustalo jak, je, jenom jsem chtěl vyřešit to, co jsem napsal, no tak teda nevim. :(
Malidian
Profil
Takže bez mysql nemožné?
Casero
Profil
Malidian
No šlo by to i přes soubory, ale mnohem složitěji.
Malidian
Profil
A můžeš mi prosím napsat, jak je to asi pomocí MySql náročné pro MySql lamu jako jsem já, případně, jestli se to dá někde nastudovat? Nějaký odkaz? (Já tedy tak nějak umím HTML, CSS a právě začínám s PHP, ale opravdu jen lehce začínám (jsem u proměnných a polí) a o MySql nevím zatím nic, ale vůbec nic...) :-(
Casero
Profil
Malidian
No dovolím si tvrdit, že MYSQL je to nejpodstatnější...no jak jsem už psal, tak RS(redakční systém) je jž hotová aplikace, která to provede za tebe...jinak na www.linuxsoft.cz/php když si uděláš projekt - hudební portál, tak si myslím, že rychle pochopíš
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0