Autor Zpráva
Koukolík
Profil *
Zdravím vás, lidičky. Poradí mi někdo, jak v Dreamweaveru docílím toho, abych zobrazil nějakou vrstu "nad" jiným rámcem? příklad - mám webovou stránku rozdělenou na několik rámců, na boční rámci mám lištu s tlačítky - když uživatel přejíždí myší přes tlačítka, tak vpravo od nich, vlastně fyzicky v main framu, vyskakuje rozbalovací menu, které vytvářím v podobě vrstvy s dalšími talčítky. Já chci, aby mi to rozbalovací menu, čili vrstva, vyskakovalo v prostoru main framu - hlavního rámce - ale aby bylo jakoby "nad" ním - protože když na ten layer někdo klikne, tak se mi v tom hlavním rámci rozbalí přiřazený jiný obsah, odkaz atp. a ten layer s rozbalovacím menu logicky zmizí - je fuč, neboť program ho má zařazený k úvodní stránce a když najedu zpátky na boční lištu, abych to rozbalovací menu obnovil a mohl si vybrat další odkaz, stránku aj, tak už mi ten layer v tom novém okně zobrazeném v hlavním framu nevyjíždí. musím kliknout na "home", najede mi v hlavním framu ta úvodní stránka, na které je ten layer s rozbalovacím menu přichycenej, ale jinak to nejde. I když mám pod behaviors dáno, že se ten layer zobrazuje v "main framu". poradil by někdo?
peta
Profil
Koukolík
Zkus si precist svuj popis jako nezaujaty pozorovatel :)
Ja uz se ztracim asi po treti vete :)
Co treba nejaky obrazek, odkaz na stranku?
Z jednoho ramu prepisovat obsah jineho se dela pres
jakpsatweb - javascript - objekt window - posl. 20 radku.
Pokud chces prekryt FRAMESET je nutne psat do hlavni stranky window.parent (top). ale nevim, zda to pujde.
Pak je tu samozrejme reseni pouzit misto ramu tabulkovou strukturu a jen pro obsah pouzit IFRAME.
Dalsi reseni nepouzit ani FRAME ani TABLE strukturu, ale CSS float/position.
jakpsatweb - css - float
jakpsatweb - css - position
jakpsatweb - css - priklady
http://css.interval.cz/clanky/mapa-webu/
Gappa
Profil
Taky se v tom nevyznám (on se ten jednolitý text bez rozčlenení na odstavcu dost špatně čte).

Jen chci uvést, že v Dreamweaveru, pokud se nemýlím, vrstva = div (nějak napozicovaný).
Anonymní
Profil *
sorry za tu nepřehlednost, ale psal jsem to v práci, neměl jsem na to moc času. díky za připomínky, zkusím to prozkoumat :-)
Koukolík
Profil *
takže jsem vyzkoušel radu "peti" a překopal tu stránku na bezrámcovou pomocí tabulek.

v tomhle případě to funguje, ale problém nastává jiný:

když mám na jinak bílém pozadí stránky vložené nějaké tabulky, jejichž obsah je tmavý, tak nedokážu docílit toho, aby ta tabulka byla nalepená přímo na okraji stránky a kolem ní je tudíž bílé místo, což jsem nechtěl a což se pomocí rámů řešilo.

Takže jsem v podstatě na začátku, leda bych tu stránku celou udělal ve flashi a ne ve wysiwyg editoru.

a nebo mi může někdo poradit, jak nalepím tabulku hnedka k okraji stránky prohlížeče, aby tam nebylo kouska místa?

díky,
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0