Autor Zpráva
Kráťa
Profil
Nemáte někdo tip na to, jak udělat na web nějaký takový slovníček? Jde zatím pouze o pár "nových" slov v češtině často používaných a o to, že by tam byla napsána výslovnost. Čili by ani tak nešlo o nějaké překlady, ale právě o tohle. Ideální by bylo, kdyby to tam mohli návštěvníci přidávat sami. Takže asi PHP. Zkraje ale klidně i samotné HTML a doplním to sám.
Neumím se přesně vymáčknout, diskutujeme o tom tady.
Dík
Kráťa
Profil
Zatím taková zcela nefunkční představa je na http://www.kochlear.unas.cz/html/slovnik.html
Wan To
Profil
Vytvoř si tabulku se dvěmi sloupci, jeden pro slovo a druhý pro význam slova. Pak si vymysli nějaký dobrý SQL dotaz, který bude vybírat data.
Kráťa
Profil
Udělal jsem si tabulku v databázi, mám tam 4 sloupce. V jaké formě se ten dotaz zadává? Já tomu rozumím, jako koza petrželi.
Udělám si soubor, třeba slovnik.php a do kódu zapíšu např:

<form name="slovnik" action="najditohle" method="search" enctype="text/plain">
<input type="text" name="s">
<input type="submit" value="Najít" >
</form>

Tak něco?
a jak se ta databáze adresuje, aby veděl, kde má hledat? Mám to na Webuzdarma.
Hugo
Profil
Delat slovnik na wz neni IMHO moc dobry napad, protoze DB tam ma celkem velke omezeni co se tyce poctu pripojeni za hodinu a jede hodne pomalu.

Pokud neumis SQL/PHP tak to asi nestvoris. Podivej se treba na linuxsoft, tam bezel dobry serial o PHP a bylo tam i par kapitol o PHP/MySQL.
Kráťa
Profil
Hugo
já tam nechci nějakou rozsáhlou věc, předpokládám, že tam bude tak 100 výrazů.
Na ten seriál u linuxsoftu chodím sosat rozumy.
Třeba (kéžby) sem někdo dá tip na již hotové řešení, jako třeba bývají RS. Je to život... zase jsem si vymyslel věc, krerá mne donutí se učit SQL. :-)
krteczek
Profil
Kráťa: nebo ta vyřeš pomocí zápisu do souborů , jednotlivé položky odděl třeba "|" a celý zápis (řádek) pomocí "$"
nějak takhle:

//funkce která ověří jestli existuje soubor, a pokus ano načte jeho obsah do pole a to předá jako výsledek
function nacti_do_pole($nazevsouboru)
{
if(file_exists("$nazevsouboru"))
{
$soubor=fopen($nazevsouboru, "r");
$seznam_polozek=fread($soubor, filesize($nazevsouboru));
fclose($soubor);
$pole=explode("|",$seznam_polozek);
return $pole;
}
else
{
$pole="";
return $pole;
}
}
//******************************************************************** ******************************************
//načteme obsah souboru do pole $seznam_slov pomocí funkce
$seznam_slov=nacti_do_pole("seznam-slov.php");
//zde si sestavíme jak má vypadat jeden záznam (řádek) s informacemi o slově
$zapis=$_POST["vyraz"]."?".$_POST["vyslovnost"]."?".$_POST["preklad"]. "?".$_POST["vyznam"]."|\n";
//načteme obsah pole zpátky do řetězce s vynecháním prázdných řádků
for ( $i=0;$i<(count($seznam_slov));$i++)
{
if(trim($seznam_slov[$i])!="")
{
$novy_seznam_slov.=$seznam_slov[$i];
}
}
//nakonec k tomu přidáme nový zápis
$novy_seznam_slov.=$zapis;
// a zapíšeme to zpátky do souboru
$soubor=fopen("seznam-slov.php","w");
fputs($soubor,$novy_seznam_slov);
fclose($soubor);
//******************************************************************** *****************************************************
//a výpis bys mohl udělat třeba takhle
$seznam_slov=nacti_do_pole("seznam-slov.php");
for($i=0;$i<count($seznam_slov);$i++)
{
$radek=explode("?",$seznam_slov[$i]);
echo "výraz: ".$radek[0]." , vyslovnost: ".$radek[1]." , překlad: ".$radek[2]." , význam: ".$radek[3]."\n";
}

to je jeh hrubě zpracované, pokud bys chtěl vyhledávání a podobné věci musel bys použít vícerozměrné pole a tam načíst jednotlivé položky:

//načtení obsahu souboru do vícerozměrného pole, v tom už jde vyhledávat podobně jako v databázi
for($a=0;$a<count(seznam_slov);$a++)
{
$radek=explode("|",$seznam_slov[$a]);
for($b=0;$b<count($radek);$b++)
{
$pole_slov[$a,$b]= $radek[$b];
}
}


snad jsem to popsal dost pochopitelně a jednoduše, jedná se jen o zpracování formuláře, zápis do souboru, popřípadě o vypsání obsahu zbytek musíš doladit :-)
krteczek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0