Autor Zpráva
reppo
Profil *
Aky CSS layout mam vytvorit na toto :-)... v tvorbe layoutov som zaciatocnik.... neviem proste na ake casti si mam rozlozit web aby mi to sedelo kedze su tam tie nepravidelne tlacitka a este aj pozadie za logom :-) .... ak by ste boli niekto taky dobry mohli by ste mi to nacrtnut v skicari :-) dufam ze sme sa pochopili.. :-)
esemeska
Profil
- div, ktery bude mit pevnou sirku a bude to cele obalovat
- hlavicka (blokovy element + vyska)
- lista s menu (to stejne jako hlavicka) + nastylovat odkazy
- obsah (nejlip div a v nem odstavce, nebo jen odstavce)
-paticka (zase stejne jak hlavicka:o)
jaw
Profil *
Všude se dočítám, ža layout tvořený pomocí rámců je nemoderní, jaký je ale ten moderní sem se nedočetl nikde. To má každá stránka svoji hlavičku která se při odkázání na jinou stránku musí načítat pořád znova a znova?? když byly rámce tak se načetla hlavička v jednom rámci jen jednou. jak se to tedy dělá dnes?? děkuji.
Mistr
Profil
jaw
jaký je ale ten moderní sem se nedočetl nikde.
To se skoro divím. Ale budiž, odpovím Ti zde: moderní způsob je návrh pomocí DIVů a jejich spojení s možnostmi kaskádových stylů (neboli CSS). Přečti si o tom více.

To má každá stránka svoji hlavičku která se při odkázání na jinou stránku musí načítat pořád znova a znova??
Hlavička se nemusí načítat stále znova a znova, protože weby mívají hlavičku stále stejnou. Ostatně jak by se Ti líbil web, který by měl v hlavičce na každé stránce něco jiného?
jaw
Profil *
Vím že se dnes navrhuje pomocí DIVů a vím že to má spoustu výhod a tak dále, ale nechápu následující: Mám kompletně hotovou hlavní stránku např. s použitím DIVů #hlavicka, #navigace, #obsah atd... Jak mám ale bez pomoci rámů zajistit aby se měnil jen DIV #obsah?? Nebo to je tak že každá další stránka např. "kontakt" musí obsahovat všechny tři DIVy znovu.
jaw
Profil *
<div id="nav">
<ul>
<li><a href="/" class="">Úvod</a></li>
<li><a href="/sluzby/" class="active">Služby</a></li>
<li><a href="/programy/" class="">Programy</a></li>
</ul>
</div>

např. zde nejsou použity rámce ale nevím co ten tučný příkaz dělá. Vlastně vím mění obsah v nějakém DIVu, ale jak??
Mistr
Profil
jaw
Nebo to je tak že každá další stránka např. "kontakt" musí obsahovat všechny tři DIVy znovu.
Ano. Ve své prvotní otázce jsi ještě příliš spjat s architekturou rámů. Vím, chvíli to trvá se od toho oprostit. Když se ještě vrátím k opakování jednotlivých DIVů, věz, že si lze pomoci - přečti si Yuhůův článek.
Mistr
Profil
jaw
<div id="nav">
<ul>
<li><a href="/" class="">Úvod</a></li>
<li><a href="/sluzby/" class="active">Služby</a></li>
<li><a href="/programy/" class="">Programy</a></li>
</ul>
</div>

Sémantici Tě možná s tímto kódem poženou - viz http://www.semantika.name/seznamy.html (část Menu).
jaw
Profil *
To není moje menu:D ale děkuju. Jdu na ten článek.
Mistr
Profil
jaw
nevím co ten tučný příkaz dělá. Vlastně vím mění obsah v nějakém DIVu, ale jak
Není to úplně přesné vysvětlení, alespoň dle mého.

Myslím totiž, že tučný příkaz zajistí, aby se po kliknutí na odkaz (zjednodušeně) "prohlížeč podíval" do složky sluzby či programy a odtud zobrazil stránku index.html. Na ní již může být cokoliv; nezávisle na stávající stránce.
Mistr
Profil
jaw
To není moje menu:D
Ber to jako upozornění do budoucna, abys pak nebyl nemile překvapen výtkou v tomto směru.
jaw
Profil *
Přesně to jsem si taky myslel. Že prohledá ty složky a najde indexy. Je to menu ze stránky cesky-design.cz. Tak teď už chápu jak je s těma odkazama. Mně prostě jen nechtělo do hlavy že by se ty ostatní neobsahové DIVy museli pořád kopírovat. To bude asi dobrý vytvořit si v Dreamweaveru snippets hlavička s kódem hlavičky atd.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0