Autor Zpráva
cheva
Profil
Zdravím,
chci na svůj web dát jednoduchou patičku.
Chtěla jsem se zeptat, zda existuje způsob, jak v té patičce souhrnně změnit datum poslední změny na všech stránkách webu nebo zda bych změnu data musela vždycky kopírovat. Patička je na všech stránkách stejná.
Budoucí vzhled patičky najdete zde: http://www.chevert.profitux.cz/index-trial.html, na stránkách budu následně muset udělat pár změn.
Díky
Mistr
Profil
cheva
http://www.chevert.profitux.cz/index-trial.html - znovu odkaz, aby při otevírání nebral tu čárku na jeho konci
Mistr
Profil
cheva
Datum aktualizace je možné dělat přes JavaScript. Ovšem to by se vztahoval pro aktuální stránku. Pokud jsem Tvému dotazu porozuměl správně, chtěla bys, aby, po změně stránky "A" například 15. června 1981, se v patičce na stránce "A", ale i "B", "C" a jakékoliv jiné, objevilo Aktualizováno 15. června 1981. Pokud to chceš takhle, tak s tím Ti neporadím, protože tak hluboké znalosti nemám.
habendorf
Profil
Najít/nahradit přes všechny soubory (třeba PSPAd) a je to na 5 vteřin.
Mistr
Profil
habendorf
Ale to pak musí na web zase zpátky nahrát všechny soubory, ne? Nebo se pletu?
habendorf
Profil
Mistr: nahrát všechny soubory, ne? Nebo se pletu?

No jasně, všechny .html soubory. Otázka taky pár vteřin...

Samozřejmě jsou i lepší možnosti, třeba includovaná patička. Ale odpovídal jsem pro html, ve kterém to má dělané.


Datum aktualizace je možné dělat přes JavaScript. Ovšem to by se vztahoval pro aktuální stránku.

Ale taky by šlo ten skript volat z každé stránky, a to datum holt přepsat ve skriptu ručně, skript by do každé stránky datum jen vypsal. Takže by se měnilo jen jednou na jednom místě.
Szkepek
Profil
jak to řešim ja :
mám textový soubor datum.txt , ve kterém mám uloženo jenom datum, nic jiného. Tenhle soubor si můžeš upravovat ručně nebo přes zvláštní skripty, kdybys chtěla, můžu ti napsat jakej skript na to používám já, ale myslim že i ručně to docela půjde...

Potom v patičce mám tento PHP kód :


$soubor = "datum.txt";
$fd = fopen ($soubor, "r");
$datumakt = fread ($fd, filesize ($soubor)); //tohle ti zaručí, že se soubor přečte celý
/* $datumakt = fread ($fd,10); // takhle by se přečetlo jenom prvních 10 znaků souboru */
print "poslední aktualizace: " . $datumakt;
fclose ($fd);


možná to není nejjednoduší řešení, ale zvládne ho každý a co se týče kódu, je to skladnější než JS

odkazy:
http://cz.php.net/manual/cs/function.fwrite.php -- popis funkce fwrite()
http://cz.php.net/manual/cs/function.fread.php -- popis fce fread()
cheva
Profil
Dík všem :-)

@ Mistr
aby, po změně stránky "A" například 15. června 1981, se v patičce na stránce "A", ale i "B", "C" a jakékoliv jiné, objevilo Aktualizováno 15. června 1981
Přesně tak.

@ Szkepek
Vypadá to jednoduše - když to znáš :-) Protože se ale webu věnuju jen pár měsíců, k php jsem ještě nedospěla, a tak ani nevím, jestli musím udělat ještě něco jiného než založit soubor datum.txt (a měnit obsah) a lupnout ten PHP kód do patičky. Podle toho, cos psal v příspěvku, to asi stačit nebude. Pokud bys byl ochoten mi skript nechat okopčit, budu moc ráda. Email k nalezení ZDE. Prosím o polopatické vysvětlení, co přesně dělat :-)
Je to poprvé, co si takhle něco půjčím, navíc aniž bych do toho viděla, ale růčo se mi to pokaždé přepisovat fakt nechce...
habendorf
Profil
cheva: Tvoje věc, ale rozchodit php na localhostu není na 5 minut, zvláště pokud o tom nic nevíš. Být tebou, udělal bych to přes JS jak jsem psal výše.
Szkepek
Profil
cheva
mno, vlastně stačí vzít kód co jsem napsal a vložit ho do html souboru mezi tagy <?php a ?>
pak si vytvoříš ten soubor datum.txt, ve stejné složce jako jsou všechny ostatní

mělo by to tak fungovat, vzal jsem ten kód co používám a přímo ho sem vložil
pokud by to nefungovalo, změň ještě oprávnění u datum.txt, to uděláš tak, že když ho už máš na serveru, tak na něj klikneš pravým a zaškrtneš všechno ;-).

Tak to můžeš zkusit, za zkoušku nic nedáš, jinak JS umím na úrovni "pasivní" takže vůbec netuším jak by se to tam řešilo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0