Autor Zpráva
Neuronic
Profil
Potřeboval bych poradit, jak nastavit zvlášť adresář pro jednu doménu a druhý adresář pro druhou doménu. Doteď jsem měl doménu dejme tomu www.domena.cz s hostingem a koupil jsem si druhou doménu a chci to mít na stejném hostingu, akorat nevím jak nastavit u te druhé domény jiný adresář. Zřejmě se to nastavuje přes .htacces, ale netuším jak. Víte někdo jak na to? Dík
quinux
Profil
Neuronic
To musíš řešit s podporou hostingu, jestli to vůbec umožňují.
Neuronic
Profil
No oni to umožňují, jenomže když chci aby to udělali oni, myslím tím změnili soubor .htaccess tak chcou za to 200,- :(.
quinux
Profil
Neuronic
To se, ale neřeší přes .htaccess. Druhou doménu ti musí povolit na DNS u hostigu a to ti udělá jedině podpora. Zaplatit za to budeš asi muset tak jako tak, neznám u nás hosting, který by za alias domény nechtěl prachy ;o)
P_T_
Profil
neznám u nás hosting, který by za alias domény nechtěl prachy ;o)
Tak to se pleteš, mám hosting a tam je to řešený následovně, když v přesně daném adresáři vytvoříš libovolný adresář, tak ten je doména III řádu.
quinux
Profil
P_T_
Doména třetího řádu a alias jsou dvě naprosto odlišné věci.
Neuronic
Profil
Druhou doménu už mam povolenou, ale proste nevím jak přesměrovat do jiného adresáře, teď mám prostě stav, že 2 domény směruji na totéž místo, což mi je docela nanic :)
quinux
Profil
Neuronic
Aha, ty už tu druhou doménu máš na hostingu povolenou, tak to jsem tě špatně pochopil.
V tom případě lze použít .htaccess a mělo by fungovat (ale nezručuji ;o) toto:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.domena2.cz [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://adresar.domena.cz/$1 [R=301,L]
Neuronic
Profil
quinux
Aha, tak to vyzkouším doma. Teď v práci nemůžu, mám tu jenom TC a když se připojím na ftp tak tam ten soubor nejde vidět :( Jinak dík.
Anonymní
Profil *
Neuronic
Zapni si v Total C... podporu skrytých souborů. Menu SIT - FTP ukázat skryté soubory.
Neuronic
Profil
Hmm, tak ono to jede i nejede, teď to mám tak, že když zadám www.novadomena.biz tak mi naskoci v prohlizeci www.novadomena.staradomena.cz.
quinux
Profil
Neuronic
No a jak bys to chtěl?
Neuronic
Profil
huh už to mam, nakonec mi to nastavili oni. Doufám, že si to nezaúčtujou :) Ted to mám normálně www.druhadomena.biz a www.prvnidomena.cz
Anonymní
Profil *
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.domena2.cz [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://adresar.domena.cz/$1 [R=301,L]


Zdravím, toto funguje perfektně, ale zajímalo by mne, zda jde nějak jednoduše docílit toho, aby se nepřesměřovávala subdoména www, ale úplně všechny?
Děkuji za help
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0