Autor Zpráva
mestolipnik
Profil
Řeším problém, jak přehrávat video přímo na webové stránce. Už jsem z různých příspěvků něco vyčetl, ale stále to není ono.

Na této stránce: http://www.lipniknadbecvou.eu/videogalerie.htm mám umístěny zpravodajské videoklipy. Zatím jsou ve formátu DivX, což jak se zdá, ne každý má možnost si přehrát. Chci klipy převést do formátu WMV a udělat to tak, aby se uživatelem vybraný klip přehrával přímo na stránce. Mělo by to vypadat nějak podobně jak jsem to řešil zde: http://www.lipniknadbecvou.eu/videostudio_demo.htm
Ale ani tady to nemám vyřešeno dokonale, protože v přehrávači se mi zatím přehrává pouze jeden klip. Já potřebuji, aby se přehrával jakýkoli klip po kliknutí na odkaz, aniž by se musela znovu načítat stránka.
Ideální řešení mají např. : http://webtv.idnes.cz/?relation=070115180956174
takto podobně bych to chtěl řešit i já. Dokážete mi někdo poradit?
Předem děkuji.
gyoja
Profil
Tak zrovna tady: http://www.lipniknadbecvou.eu/videostudio_demo.htm se mi to přímo na stránce přehrává jen v IE a Opeře. FF otevře externí aplikaci. Záleží to na natavení prohlížeče u každého konkrétního uživatele. Pokud chcete přehrávat přímo ve stránce je IMHO nejuniverzálnější řešení flashový formát FLV (systém youtube.com, metacafe.com atp...).
mestolipnik
Profil
gyoja
se mi to přímo na stránce přehrává jen v IE a Opeře. FF otevře externí aplikaci
Tak teď nevím které video? Mě se totiž v Mozille i v IE přehrává video přímo v přehrávači - teď mluvím o tom přehrávači umístěném po levé straně. Jako ta videa po pravé strně (jak jsou umístěny v tabulce pod sebou) tak ty se otvírají blběm navíc jsou ve formátu DivX, což právě budu předělávat do WMV. Právě pak potřebuji, aby se po kliknutí na náhledy po pravé straně přehrálo video v přehrávači po levé straně. Nevím jestli to vysvětluji srozumitelně.
swetko
Profil
ja som to vyriesil cez youtube
takto
gyoja
Profil
2mestolipnik Nevím jestli to vysvětluji srozumitelně. - Naprosto srozumitelně. To jestli se video přehraje přímo ve stránce nebo v externí aplikaci IMHO záleží na nastavení pluginů v jednotlivých prohlížečích, takže to tvůrce stránek ovlivní jen z části. Já to řeším přes flashová videa. Mám na stránkách přehrávač Flash Video Player a do něj načítám soubory ve formátu FLV, do kterého si konvertuju všechna videa pomocí Riva FLV Encoder a jsem nadmíru spokojený.
Nejsem žádný odborník a tohle mi vyhovuje z hlediska jednoduchosti a použitelnosti.
Tady je příklad na stránkách, co dělám.
Pokud by šlo o to mít pro přehrávání jedno okno, tak bych to řešil přes <iframe> do kterého by se videa načítala.
mestolipnik
Profil
gyoja
Ten program Riva FLV Encoder - to je placený program ne? Já si ho zkoušel stáhnout, nainstalovat, a nejde s tím nic dělat, píše mi to Encoding failed! TAkže nevím co s tím.
gyoja
Profil
Riva FLV Encoder mám free, ale někdo tvrdí, že je placený. Už si ovšem nepamatuji odkud jsem ho stahoval, ale nebyl to žádný warez. To ne. Podívám se a snad to najdu. A nebo pošlu, má to necelých 4,72 mega.
mestolipnik
Profil
gyoja
Jo já mám verzi Riva FLV Encoder 2.0, to jsem stahoval přímo ze stránek výrobce, a tam se píše že je to snad trial verze - 30 dní, ale mě to nefunguje ani tak, i když jsem t oinstaloval teprv teď. Tak mě takové věci, co nefungují, moc zrovna nenadchnou, i když myšlenka je to dobrá. Asi zůstanu u formátu WMV, akorát ještě nevím, jak vyřešit některé drobnosti.
j_hajsl
Profil
mestolipnik
tak je to free dle mě, Encoder je free, Producer a Producer Lite jsou placený jestli jsem to správně pochopil ...
cokoliw
Profil *
nevim jak vám ale mě Riva FLV Encoder nic nepřekoduje, pokaždý to akorát hodí chybu kde to něco plácá o kodecích (ačkoliv mám všechny a aktualizované) a odkazuje mne to hned na nejakou stranku s Forum
Luba
Profil *
gyoja
prosim tě, stahl jsem si Riva FLV Encoder od vyrobce a nefunguje mi to, dost bych ocenil aspon link odkud to máš... nebo lubos.studeny@seznam.cz
Frantisek Kuncl
Profil
Já jsem se řídil víceméně tímto:
http://suewebik.net/index.php?/archives/122-Jak-lamy-vkladaji-do-stran ky-stream-video.html
Medvídek
Profil *
Nebo to řešit přes YouTube
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0