Autor Zpráva
ptaky
Profil
Ahoj. Chtěl bych si udělat na stránkách fotogalerii. Sice to umim udelat v ZonerPhotoStudiu8 a vypada to dobre vsechno ok. Jen nevim jak to mam udelat aby se mi fotky oteviraly na nove strance, aby byla videt cesta k te fotce. Abych ten odkaz mohl nakopirovat a treba nekomu poslat.... Jak to mam udelat??? Jde to nejak??? A pripadne jakym programem???
jedna se o stranky www.dracichrast.wz.cz Za kazdou radu díky.
Miloš
Profil
V novém okně otevřeš buď <a href="adresa_odkazu" target="_blank">, nebo pomocí javascriptu.

aby byla videt cesta k te fotce
Máš na mysli to, že v pruhu adresy není vidět adresa stránky proto, že je to v rámech?
Tak to řeší právě uvedený target="_blank" (i s tím podtržítkem!).
Ale pokud chceš jenom někomu poslat odkaz na konkrétní fotku, klikni na odkaz, který na ni vede, pravým myšítkem — Kopírovat adresu odkazu (ve FF a Opeře), respektive Kopírovat zástupce (Explorer) — do schránky se ti zkopíruje adresa, kam vede odkaz.
Bubák
Profil
Další možnost je kloknout na odkaz kolečkem myši, nebo při kliknutí držet klávesu Shift. otevře se nové okno, případně nový tab (záložka), podle toho, jaký používáš prohlížeč.
Taky můžeš kliknout na obrázek (fotku) pravým tlačítkem myši a dát si zobrazit vlastnosti, adresa je mezi nimi, označíš ji a zkopíruješ.
Anonymní
Profil *
Díky moc. Vložil jsme target="_blank" (i s podtržítkem :-) ) A je to přesně to, co jsem chtěl. Fotogaleries s objevi v novem okně a nahoře jsou krasně vidět odkazy na každou právě otevřenou fotku. Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0