Autor Zpráva
Rajce
Profil
Zdravím,

mám takový začátečnický dotaz, zkuste jej zotpovědět pro HTML nebo CSS
V buňce tabulky chci udělat jednoduché textové menu (např. HOME GALERIE KONTAKTY KE STAŽENÍ), ale rádbych, aby se mi texty roztáhly po celé šířce buňky. Myslím tím, aby se v závislosti na šířce buňky zvětšovaly, resp. zmenšovaly, mezery mezi jednotlivými položkami.
Zkoušel jsem to tak, že jsem si udělal více buňek, v daném poměru ku slovům, a do každé vložit text, ale to mě moc neuspokojilo, jelikož v závislosti na délce slov byly mezery mezi nima různě velké. Mohl bych si s tím pohrát a přes konstatní šířky buňky to hezky srovnat. Jenže bych pak zdrojovou stránku chtěl použít i pro jiné jazykové verze = jiná délka slov, a musel bych to zase "seštělovat". Chtěl jsem najít něco, co by to zvládlo automaticky si to rozhodit.

Je to vůbec možné a jak?

THX
Plaváček
Profil
Rajce

Zkus šířku buněk nastavit v procentech.
Rajce
Profil
Zkus šířku buněk nastavit v procentech.
Bohužel to neřeší problém :-( Jelikož skutečná šířka buněk se při procentuelním zadání vypočítává z šířky rodičovského prvku tabulky a nikoliv z obsahu. Tudíž mezery nezi položkami menu budou tak jako tak různé :-(

Podle mě řešení - pokud nějaké existuje - je udělat to do jedné buňky a přiřadit celému menu funkci nějakého zarovnávání "do bloku", ale klasické justify na to také nefunguje.
Plaváček
Profil
Rajce

Tak nevím, já tomu, co chceš udělat, asi ani za mák nerozumím. Klasické justify samozřejmě funguje, ale v rámci kvality webových prohlížečů nijak oslnivě. Možná by pomohla nějaká ukázka, co vlastně chceš udělat a my ti to rozmluvíme. Protože věz, že hlavním nosným prvkem každé webové stránky je obsah a až poté forma. A fakt, že položky budou od sebe tak nějak různě daleko nehraje pražádnou roli.
Rajce
Profil
2 Plaváček: Tak dobrá...nechtěl jsem to moc vytahovat, ale když dám příklad, ta kto snad bude jednodušší.... Pracovní verze.....jde mi o to spodní menu (Úvod, životopis,.....). Teď to mám právě rozdělené na více buňek (pozná se podle rámečku, který ve finalu nebude!), které mjí konstantně zadanou šířku. Jenže když použiji později třeba německé názvy pro tohle menu, tak délka slov bude jiná a nepěkně se to rozhodí. Chtěl bych aby se tedy ty mezery samy rozpočítaly, tak aby byly mezi všemi položkami menu stejné a celý se to vždy roztáhlo od jednoho okraje k druhému. Procházím si JAKPSATWEB s CSS a nedaří se mi na to najít žádnou funkci :-(

No ono je dost možné, že to co chci ani udělat nejde ;-) tak to budu muset udělat pro každou verzi menu ručně :-/
Plaváček
Profil
Rajce

Najdi si něco o plovoucích prvcích. Nadřazenému bloku nastavíš šířku (pevnou) a jednotlivým položkám navigace, které stvoříš nejlépe z prvku LI nastavíš šířku 20% a necháš je plavat doleva. Tím zajistíš stejnou šířku elementu bez ohledu na to, jak dlouhé slovo obsahuje. Stejné mezery mezi slovy (pokud to tak myslíš) samozřejmě zajistit nelze. Nezapomeň, že uživatel si může zvětšit písmo a tím pádem se i zmenší mezery mezi jednotlivými slovy.

Ostatně, koukni třeba semo http://www.pension-formanka.cz/ na horní navigaci. Je řešená přesně tak, jak jsem psal výše. A je pak fuk, jestli tam máš české nebo německé položky.

Pokud jsem pořád ještě nepochopil, co chceš udělat, pak se omlouvám.
tiso
Profil
Rajce
nerob stránku cez tabuľku a potom sa to vyriešiť dá...
Plaváček
Profil
Rajce

Aha, ty to máš v tabulce. Ale to je fuk, princip je stejný. Tabulce prostě nastavíš width="100%" a jednotlivým buňkám width="20%". Výsledek by měl být totožný.
Rajce
Profil
2 TISO: myslíš rozčlenit jí pomocí CSS....teď to také studuji, ale jsem v začátcích :-/ ale tak možná to někdy celý překuchám

2 Plaváček: Pochopil jsi to myslím dobře. Máš nejspíš pravdu, že způsobem jakým to chci já to udělat nelze. Zkusím se tedy s tím poprat způsobem, který jsi mi popsal, tedy zajistit stejnou šířku buněk a na texty se vykašlat. Udělám to tak a písmo trochu zmenším..........aby se mi vešly třeba i francouzské názvy :-)))

ještě jednou dííííííky
tiso
Profil
Rajce
Iste, nie je to na 5 minút naučiť sa to... Držím palce...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0