Autor Zpráva
printf
Profil *
Zdravím,
nevíte jestli spamoví roboti umí javascript? Kdybych emailovou adresu, nebo jen zavináč do adresy psal scriptem (asi Document.write...) případně to ještě trochu obohatil nějakými podmínkami (třeba místo zavínáče něco jako chr(x+y), kde x+y je jeho číslo). Jde o vypisování mejlů různých lidí, adresy mají být samozřejmě čitelné pro lidi s malým množstvím fantazie.

Když má někdo vypnutý javascript, tak bych tam ten zavináč mohl umístit třeba absolutním pozicováním. Často se místo zavináče používá obrázek, ale co textové prohlížeče (dát jako alternativní text zavináč mi přijde kontraproduktivní)?

Fakt se omlouvám jestli se to tu někde řešilo, nic relevantního jsem nenašel.
Tomik
Profil
Spamovací roboti IMHO zatím JS příliš neovládají (nevyplatí se jim to), ale dělat to JS mi připadá jako blbost, ja to řešim tak, že když někde musim uvést adresu, tak není klikací, a celá je vypsaná entitami. Těžko říct jak dobrá je to obrana proti spamovacím robotům, ale spam mi vpodstatě žádný nechodí.
printf
Profil *
Abych řekl pravdu, nevím jak často takoví roboti webové stránky prohledávají. Svou adresu mám napsanou normálně (déle než rok) a žádný spam mi ještě nepřišel - taky to ale může být antispamovým filtrem na mejlové schránce. Někteří uživatelé ale mejly čitelné pro stroj nechtějí udávat a to opatření má být pro ně.

Silně uvažuju o tom pozicování a na JS se vykašlat. Asi bude třeba zvolit neproporcionální písmo, aby se ta pozice dala snadno vypočítat (třeba v jednotkách "em") pro různé adresy. Myslím že by to dalo robotovi docela zabrat.
Acci
Profil
Pokud už by to někdo chtěl řešit javascriptem, tak alespoň do obsalisti noscipt vložit mail v té divné podobě (třeba neco zavinac neco tecka cz). Tak jsem to řešil já, ale pak jsem se na to vykašlal, když už i na freemailech jsou dost dobrý spam filtry
llook
Profil
Žádnýho spambota osobně neznám. Dokázal bych si teoreticky představit spyware, který by třeba pracoval se strukturou stránek které si prohlížíte ve svém prohlížeči, ale pochybuju, že nějaký takový existuje.

Proti spamu se lze efektivně bránit pouze jedním způsobem: filtrovat obsah.
Co uděláš když někdo třeba ze srandy nebo pomsty někde zveřejní někde tvoji adresu nezakódovanou a spamboti ji najdou? Změníš adresu? Nebo když napadne virus počítač někoho, kdo tě má v kontaktech?
kolouch
Profil
napiš jednoduše adresu takto: neco-zavinac-neco-tecka-pripona. Zavináč nepiš jako znak, ale slovem, a dělej pomlčky. Třeba já mam kolouch1701-zavinac-seznam-tecka-cz. A spam mi nechodí.
Mingan
Profil
No já osobně píšu:
<a href="mailto:mingan%40svetjinak.net?subject=R.C.S" title="Napište mi!">mingan@svetjinak.net</a>
Acci
Profil
Mingan
To je sice pěkné, ale zavináč v normální podobě máš v textu stránky. Myslíš si, že spamboti prohledávají jenom mailové adresy v odkazu (href)?
Fred
Profil
Dokud jsem nepoužíval gmail, psal jsem to celé v unicode, včetně <a href="mailto:">mailto:</a> Vypadá to pak nějak takhle



nevím, jestli se to dobře vloží

&amp;#109;&amp;#97;&amp;#105;&amp;#108;&amp;#116;&amp;#111;&amp;#58;&a mp;#109;&amp;#107;&amp;#111;&amp;#109;&amp;#97;&amp;#114;&amp;#101;&am p;#107;&amp;#64;&amp;#103;&amp;#109;&amp;#97;&amp;#105;&amp;#108;&amp; #46;&amp;#99;&amp;#111;&amp;#109;
Fred
Profil
Tohle amp; tam nepatří, neumím to sem vložit :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0