Autor Zpráva
tonda
Profil *
cuzzz, pomocte prosim. nevim jak zapsat rozmery margin aby byly takove a makove pro rozliseni 1024x768 a takove a makove napriklad pro 800x600 apod. neco co by zjistilo jaky rozliseni dany uzivatel ma a potom tomu priradil prislusne udaje. diiiiky moc za radu
tiso
Profil
tonda
Skús ešte raz - po česky a tak aby tomu niekto rozumel...
YoSarin
Profil
myslím že chce variabilní šířku hlavního boxu na stránce podle uživatelova rozlišení.
tonda
'%' a 'em' jednotky ti nestačí? :-)
tonda
Profil *
ok. tak takhle : mas stranku kde je uprosterd takovej bilej obdelnik, dejme tomu papir s radky (pro predstavu) a ja do nej chci psat, ale ne mimo nej... kdyz dam center tak to pekne pise doprostred a potom to pretyka z neho do zbytku obrazovky (mimo ten papir) a ja bych chtel vedet jak tomudle zamezit. rekl sem si dam tam margin-left a right atd... pohoda, mam to. pro zkousku sem si hodil jiny rozliseni a text uz neni pekne na okrajich ale bud moc smrsklej doporsterd nebo zas roztazenej (tak logicky je jinde 300px v rozliseni tom a tom) mno a prave proto chci, aby si stranka zjistila co ma navstevnik za rozliseni a priradila mu spravnou nadefinovanou hodnotu.

pr.: prijde uzivatel s 1024x768 a pro nej bude margin-left: 300px; margin-right: 300px
prijde uzivatel s 800x600 a pro nej bude treba margin-left: 250px; margin-right: 250px

uz chapes? proste aby se to kazdymu zobrazilo spravne :)
tonda
Profil *
YoSarin: aha, no vidis :) sem to ale hlava dubova
Bubák
Profil
Myslíš tohle? http://tiso.wz.cz/articles/vycentrovanie-obsahu-stranky.php
tonda
Profil *
procenta taky nejdou :(
bubak:no to je ale cely text, ja chci pouze... no to je jedno, uploadnu to a ukazu.
tonda
Profil *
opticke-klamy.euweb.cz/index.html
tonda
Profil *
no a ja chci a to bla bla bylo dycky pekne u krajich v jakymkoliv rozliseni, pls poradte.
tiso
Profil
tonda
Tým uploadom si to moc nevysvetlil...
tonda
Profil *
:) tak mi dochazi napad jak to upresnit. hele, mrkni na to a ta smesice pisem je pekne zarovnana na okraje v rozliseni 1152x864 (v tom sem to delal) a kdyz tam pujdes s jakymkoliv jinym uz to bude rozhazeny a ja bych chtel aby se to lamalo s tim obrazkem, kdyz se roztahne kvuli vetsimu a i text se zformatuje a kdyz zmensi tak at i text zlame do vice radku. doufam ze uz pochopis muj problem :)
tiso
Profil
tonda
Veď v tom odkaze na centrovanie stránky je to vyriešené... Alebo nevieš prepísať id z "all" na "text"?
tonda
Profil *
konecne sem nasel skript, kterej je podobnej tomu co chci... je tam pokud je to macintosh tak je jina adresa pro css a kdyz je to netscape tak je to taky jiny a ja bych chtel misto netscape a macintosh mit ruzny rozliseni... jestli todle nepochopis tak to nvm teda...


<script language="Javascript">
<!--
b_netscape = navigator.appName.indexOf('Netscape') != -1 ;
b_version = parseFloat(navigator.appVersion);
platformMac = navigator.appVersion.lastIndexOf('Macintosh') != -1;

if (b_version >= 4.0) {
if (platformMac) {
document.write('<link rel="stylesheet" type="text/css" href="stylesheets/upc_mac.css">');
} else if (b_netscape) {
document.write('<link rel="stylesheet" type="text/css" href="stylesheets/upc_nn.css">');
} else {
document.write('<link rel="stylesheet" type="text/css" href="stylesheets/upc_ie.css">');
}
}

function InternalLink(URL) {
parts = URL.split("#");
loc = parts[0];
if(URL.indexOf("?") > -1) {
loc += "&";
} else {
loc += "?";
}
loc += "SessionID=5e73e0b6544d09234189fc75e1600779&R=2900";
if(parts.length > 1) {
loc += "#" + parts[1];
}
location = loc;
}

function ExternalPopup(Target, URL, Scrollbars, Resizable, Width, Height) {
window.open(URL,'',"resizable=" + Resizable + ", scrollbars=" + Scrollbars + ", width=" + Width + ",height=" + Height);
}

function InternalBanner(URL, Placement) {
InternalLink(URL);
}
// -->
</script>
tiso
Profil
tonda
Točíš zasa o niečom úplne inom. Maj sa.
Bubák
Profil
www.dgx.cz/trine/item/cas-optimalizovat-pro-zdravy-rozum
Citace hlavní myšlenky: "Webdesignéra absolutně nezajímá rozlišení monitoru"
loser
Profil *
Ja vím, že jsem to psal trochu chaoticky. Omlouvám se. Dal jsem si lekci JavaScriptu a konečně jsem došel k výsledku, to co jsem chtěl mělo vypadat asi takhle:

<script>
if (screen.width == "1024")
{document.write("sedi")}
else
{document.write("nesedi")};
</script>

Je to ještě nedodělané, ale princip a funkčnost už to má. Když máte rozlišení 1024x"něco" tak to vypíše "sedi" a když ne, tak "nesedi". Později tomu dodám ještě výšku a místo document.write("sedi") tam dám nějaký odkaz.
Konečně mám výsledek :) Díky ale moc za rady a za snahu pomoct loserovi jako jsem já.
Bubák
Profil
loser
Proč chceš být za každou cenu dalším průkopníkem slepých cestiček? Na to, o co se pokoušíš, stačí CSS, pro "náročné" jsou vlastnosti min-width, max-width, a pro prohlížeč(e), které výše uvedené neumí, expression
Příklad třeba tady www.chomat.net/weblog/weboviny/max-width-ie

Hledej gumový / flexibilní layout
loser
Profil *
Já nechci být průkopníkem... Jen jsem nikde nenašel jinou možnost než to udělat JavaScriptem, sám autor píše na těch stránkách, že to nikde nemohl najít. Sice tomu zápisu pořádně nerozumím, ale ještě si s tím pohraju. Potom si zvolím, která možnost bude pro mne lepší. Dík.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0