Autor Zpráva
Beaver
Profil
Zdravim vsetkych. Mam jeden problem. Potreboval by som urobit liquid layout pre admina na spravu objednavok. Malo by to vyzerat asi takto:



(horny riadok ma pevnu vysku, spodny riadok sa natahuje do 100% okna prehliadaca)

Takyto layout nie je problem urobit v HTML 4.0 Transitional. Pri tomto doctype (renderi) vsak nie je mozne pouzivat CSS :hover atribut pri bunkach tabuliek (aspon som neprisiel na to ako). Toto pouzivam pri menu a aj pri oznacovani / odznacovani objednavok v samotnom systeme.

Menu mam urobene v XHTML 1.0 a potreboval by som vyrobit takyto desgin tiez pri tomto doctype. Skusal som to cez body, html { height: 100%; padding:0; margin:0}. Vtedy sice dostanem tabulku na 100% vysky, ale neda sa mi nastavit vysku prveho riadku. (v IE 7 potom napr pri riadku s vyskou 100px urobi riadok cez polku obrazovky. Vo FF a Opere to ide) Potrebujem hlavne kompatibilitu s IE6 a IE7.

Ak mate nejake riesenia, alebo aspon napady ako to riadit, budem velmi vdacny. Dakujem
krteczek
Profil
no tak ten hower dej těm odkazúm a ne políškúm tabulky
menu udělej pomocí ul -li


<div id="menu">
<ul>
<li><a href="....>polozka1</a></li>
<li><a href="....>polozka2</a></li>
<li><a href="....>polozka3</a></li>
<li><a href="....>polozka4</a></li>
<li><a href="....>polozka5</a></li>
</ul>
</div>

tak menu máme ted z neho udělat ještě ty tlačítka: to se řeší tak že se z řádkového elementu jako je anchor (odkaz) udělá pomocí css blokový:
css:

#menu a {display: block; width:150px; height:30px}
# menu a:hower {color:red}
Beaver
Profil
Dik :) to ma nenapadlo... idem to skusim prerobit, aby som nemal td:hover ale aby vsetko na co sa da kliknut bolo v a:hover...
Beaver
Profil
Nakoniec som to vyriesil takto: pozil som JS url=http://www.xs4all.nl/~peterned/csshover.html]csshover.htc[/url]. Ta umoznuje aj pri nespecifikovanom doctype pouzivat v IE atribut :hover na lubovolny element. HTML stanka teda nema definovany doctype, pusti sa v quirk mode a vsetko funguje ako ma....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0