Autor Zpráva
Piper Halliwellová
Profil
Já sem si četla o menu, ale nepochopila sem jak se dělá. Vysvělíte mi to?
Fred
Profil
Piper Halliwellová ten dotaz je příliš obecný, zkus ho upřesnit.
Piper Halliwellová
Profil
No, když už jsem si udělala web, tak jsem nepochopila, jak se dělá menu (levé nebo pravé, to je jedno) a proto se ptám, jak se dělá menu?
Piper Halliwellová
Profil
Nebo chci spíš HTML na menu. Četla jsem si o dělání menu tady na Jak psát web, ale nepochopila sem to.
Tomik
Profil
ale nepochopila sem to. - tak si to přečti ještě jednou

Co se týče rozvržení stránky (a tudíž i tvorba menu - praveho nebo levého sloupečku) - doporučuji si přečíst něco o designu pomocí CSS pozicování na JPW
Piper Halliwellová
Profil
Tomik: eh... díky, ale já to pořád nechápu. Dala sem si tam pravé menu, ale ted nechápu jak mám udělat aby šlo klikat na odkazy.
PS: Moderátory prosím - pomůžete a můžu sem dát link na můj web aby ste viděli můj problém?
Piper Halliwellová
Profil
Tomik: Jo a jinak dik =))))))
Mingan
Profil
No aby šlo klikat, tak to musí být odkazy <a href="nekam.html">Odkaz v menu</a>
Piper Halliwellová
Profil
Mingan: Díky!!! Už chápu =)
Piper Halliwellová
Profil
Takže, všechny informace mám ale poslední otázka: Jak mám udělat odkaz aby byl pod menu?
Piper Halliwellová
Profil
se koukněte zde, to je má stránka ale nevím jak odkazy dávat pod menu....
Premek Podlaha
Profil
no, kod sem nepochopil a to menu taky ne :)
kdyt tam zadny neni..nebo je? ;-)
Piper Halliwellová
Profil
Premek Podlaha: je, je to tam černý napsaný menu, ale pod něj chci odkazy a právě ja nevim jak se pod menu dávaj odkazy!

Odkaz je ještě jednou zde.
Marty
Profil
Nemůžu si pomoci, hledal jsem na těch stránkách, ale našel jsem tam jen text, nic co by mi připomínalo menu, jedinný co jsem našel je toto:
<div style="position: absolute; width: 110; top: 120px ; left: 650px">Menu</div><menu>
a z toho menu neuděláš.
BTW: tag menu není ukončen
Fred
Profil
Piper Halliwellová http://ithogwarts.webpark.cz/?X 4x body v jedné stránce opravdu otevírat nemůžeš
pyty
Profil
Piper Halliwellová: odporucam este raz pozorne precitat HTML navod na jakpsatweb (uplne od zaciatku a uplne cely) a popripade aj CSS
Piper Halliwellová
Profil
No jo hele tak mi teda poradte jak to menu udelat, a mimochodem, já sem si už to přečetla 500000 krát ale pořád to nechápu potřebuju někoho kdo mi to celé vysvětlí, ne lidi kteří mi o tom řeknou pár vět!!!
Premek Podlaha
Profil
kdyz uz sis to precetla a mas problem tomu porozumet tak se do tvorby webu vubec nepoustej protoze u toho se musi trochu myslet a na jpw je to fakt dost dobre vysvetleny .... (pochopil sem to i ja ) :-)
Premek Podlaha
Profil
a takhle tam poradny menu neudelas....dej tam prinejmensim ramy...ale ty bych nedoporucoval
Piper Halliwellová
Profil
Hm, dík za radu ale hele vlastně chci poradit jak se dělá sloupec kde to najdu? Mám totiž lstiví plán... =)))
krteczek
Profil
koukni tady máš celý layout :-)


<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN">
<html >
<head>
<title>nazev stranky</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<style type="text/css">
<!--
body{background-color:#FF9933;text-align:center;font-family:sans-serif ;}
#plocha{width:105ex;border:2px solid black;margin: 2ex auto 2ex auto; background-color:#FF7722}
.hlavicka{margin:1ex;height:10ex;border:1px solid black;padding-top:6ex;background-color:#FFaa33}
.menu{float:left;width:20ex; border:1px solid black; margin:1ex 0ex 1ex 1ex ;;padding:1ex;background-color:#FFaa33}
.menu a{display: block; margin:2ex}
.dokument{margin :1ex 1ex 1ex 0 ; padding:1ex ;border:1px solid black;background-color:#FFaa33;float:right;width:76ex}
.dokument p{text-align:justify;}
.paticka{clear:both;text-align:center;border:1px solid black;margin:1ex; padding:2px;background-color:#FFaa33;font-size:80%}
h1{text-align:center;}
-->
</style>
</head>
<body>
<div id="plocha"><!--tohle je vlastní tělo webu-->
<div class="hlavicka"><h1>nějaký nadpis</h1><!--tady přijde fotka školy,nebo logo nejlíp obojí-->
</div>
<div class="dokument">
<h2>tady bude nějaký obsah toho vebu</h2>
<p>
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt
ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation
ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor
in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero,
eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore
te feugait nulla facilisi.
</p>
</div>
<div class="menu">
<h3>nazev sekce</h3>
<p><a href="uvod.php" >Úvod</a></p>
<p><a href="ucitele.php">Učitelé</a></p>
<p><a href="historie.php">Historie</a></p>
<h3>nazev sekce</h3>
<p><a href="uspechy.php">Úspěchy naší školy</a></p>
<p><a href="zamereni.php">Zaměření školy</a></p>
<p><a href="historie.php">Historie</a></p>
<p><a href="login.php">Přihlásit</a></p>
</div>
<div class="paticka"><!-- je duležitá, drží po kupě celý layout -->
<p>vytvořil <a href="mailto:krteczek01@seznam.cz" title="napište webmistrovi">krteczek01@seznam.cz</a> </p>
</div>
</div>
</body>
</html>

snad ti to pomůže :-)
Hanz
Profil
Myslím že když neví jak se dělá odkaz a přečetla si to opravdu 500000krát tak to nikdy nepochopí :o))
No aspoň má zábavu do konce života.

Já jsem se HTML naučil za pět dní :o), s CSS už je to horší, ale nikdy jsem nepotřeboval přečíst si to na JPW víckrat než desetkrát. A nakonec to umím takže pokud si je schopna zapamatovat zaměstnanců (uvádí že je ředitelka) tak musí být schopna naučit se HTML a CSS. Není to žádná věda a podle mně se to dokáže naučit (teď myslím základy HTML) i cvičená opice (nic proti webdesignerům :o))
HarryFotter
Profil
K tomu Krteczkově layoutu.. Myslím že se opravdu povedl. Mám tu menší opravu, aby to jelo i v IE.

.paticka{height:4ex; clear:both; padding-top:1.3ex; text-align:center; border:1px solid black; margin:1ex; background-color:#FFaa33; font-size:80%}
.paticka p{margin:0px;}

(pro neznalé - to se přepíše v tom <style> :P)

Je to Gumový desing a proto se hodí i pro uživatele s větší poruchou zraku.. - Blind Friendly

Zdravím
Piper Halliwellová
Profil
Krteczek: Jéé díky seš fakt hodnej!!!!!!!!!!!!!!! =))

Hanz: Umím dělat odkazy a trhni si já chci pomoct nechci aby mě někdo říkal své názory!!!

HarryFotter: Jasně, děkuji =)))
Piper Halliwellová
Profil
Já Krteczkovi děkuju ještě jednou, jelikož mě to pomohlo =)
Piper Halliwellová
Profil
Tímto uzavírám téma, dočkala jsem se odpovědi (Krteczek) a myslím že už další dotazy mít nebudu.

Krteczku, ještě jednou děkuji =)))))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0