Autor Zpráva
marvas
Profil
Dobrý deň,

potrebujem urobiť menu. V menu sa majú po kliknutí na jednú položku objaviť ďalšie odkazy. Má to byť čisto v CSS a XHTML. Ak ste niekto niekde videli nejaký takýto kód tak stačí link ako to spraviť.

Pre tých čo ešte nepochopili ako to má vyzerať. Príklad:
Položka 1
Položka 2
Položka 3

a po kliknutí napríklad na položku 1 sa má objaviť podmenu. A má to vyzerať takto:
Položka 1
Položka podmenu 1
Položka podmenu 2
Položka 2
Položka 3

Po kliknutí na položku 1 sa, ale nemá objaviť nová stránka. Má sa iba objaviť podmenu.

Ďakujem veľmi mi pomôžete.
peta
Profil
marvas
v HTML existuje neco jako SELECT (jakpsatweb - HTML - vpravo seznam tagu a SELECT)
v CSS nic takoveho jako aktivni prvek neni. Lze udelat CSS:hover, ale ten funguje jen v prohlizeci s G jadrem. Pro IE se musi pridat pro rozbalovani JAVASCRIPT
Jo, na css.interval.cz je jakesi XML reseni s CSS, ale ve smes nepouzitelna zalezitost pro zdvojovani a je to spise takove sizeni IE.

Cili bez JS hodne stesti.
dyžón
Profil *
koukni tady: http://cssplay.co.uk/menus/index.html
marvas
Profil
no ešte keby som vedel anglicky :-(
Joker
Profil
marvas
Menu na kliknutí jen v XHTML+CSS udělat nejde, protože ani XHTML ani CSS nemá prostředek, jak rozpoznat kliknutí na prvek.
Jde udělat rozbalovací podmenu na najetí myší, pomocí pseudotřídy :hover

peta
Lze udelat CSS:hover, ale ten funguje jen v prohlizeci s G jadrem. Pro IE se musi pridat pro rozbalovani JAVASCRIPT
Takhle to není.
Nevím, co jsou "prohlížeče s G jádrem", ale :hover by mělo fungovat ve všech normálních prohlížečích a dokonce jde použít i v IE. Akorát v IE je ten problém, že to funguje jenom u odkazů, takže je potřeba menu udělat přes odkazy. Ovšem u menu to nebývá zas takový problém.
Railbot
Profil
Joker
peta měl na mysli asi prohlížeče s jádrem Gecko.
Jinak přesně tak. U IE 6 funguje :hover jen u odkazů a jelikož v men právě odkazy bývají, tak není žádný velký problém takové rozklikávací menu udělat i pro IE.
esemeska
Profil
Mno v IE jde pouzit hover na rozbalovaci menu, kdyz se cely podmenu da do odkazu a polozky jeste do tabulky
neni to sice pri kliknuti, ale je to pouze v css a html: http://flavicius.wz.cz/menu_css_drop.html
Joker
Profil
Railbot
To jsem tak nějak předpokládal, jenže podpora :hover na jádru Gecko vůbec nezávisí.
Dero
Profil
peta měl na mysli asi prohlížeče s jádrem Gecko.

Což je samozřejmě nesmysl, protože pseudotřídu :hover správně podporuje většina jader moderních prohlížečů, namátkou Presto, KHTML, WebKit, zmiňované Gecko či nejnovější Trident.

Takže naopak: Z moderních prohlížečů jen starší jádra Trident (IE5, 5.5, 6) nezvládají potřebnou funkcionalitu, aby šlo snadno a sémanticky správně takové menu vytvořit.
Railbot
Profil
Joker
To jsem tak nějak předpokládal, jenže podpora :hover na jádru Gecko vůbec nezávisí.
To mně nevykládej, já to tu neplácnul :)

Dero
ož je samozřejmě nesmysl, protože pseudotřídu :hover správně podporuje většina jader moderních prohlížečů
Tak. Já jen upřesnil, co chtěl básník peta zřejmě říci. To, že plácá (opět, tudíž opakovaně) blbosti, jsem už radši nezmínil :)
Dero
Profil
Railbot: Je mi to jasné. :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0