Autor Zpráva
FraK
Profil *
Dobrý den,
jsa začátníkem potřeboval bych potadit v následujícím. V MySQL tabulce mám uložena data (text, jméno datum) a potřeboval bych je vypsat kompletní, nicméně je formátovat podle řádků do bloku. Jak toho dosáhnu?

<?php echo $text; ?>
<p align="right"><?php echo "<strong>$autor</strong>"; ?>&nbsp;&nbsp; <?php echo "($periodikum / $datum)"; ?></p>
djlj
Profil
http://cz.php.net/nl2br
tiso
Profil
Použi tabuľku, do záhlavia napíš názov stĺpcov, do riadkov jednotlivé riadky z databázy...
FraK
Profil *
Děkuji, asi špatně jsem položil otázku. Jeden (první) výstup zformátuji bez problémů, ale jak se dostanu k dalším záznamům a tabulky?
FraK
Profil *
Použít tabulku na výstupu právě moc nechci. A nebo se potom dál s tím pracuje?
tiso
Profil
Aha, myslel som že chceš vypísať obsah databázy pre seba, ale ty chceš asi vypísať články alebo komentáre na webe...
Ak chceš konkrétnejšiu radu tak sem hoď kód na získavanie údajov z databázy ktorý teraz používaš a lepší popis čo a ako chceš vlastne vypísať..
FraK
Profil *
Zatím jsem jenom dělal konkrétní výpis dat z page=neco
Teď se po připojení dostávám k datům následovně:

$res = mysql_query("SELECT rev_text, rev_prog, rev_autor, rev_peri, rev_dat FROM rev_ensemble_cz");
if ($res) $data = mysql_fetch_assoc($res);
else $data = false;

if ($data) {
$title = $data['rev_prog'];
$text = $data['rev_text'];
$autor = $data['rev_autor'];
$periodikum = $data['rev_peri'];
$datum= $data['rev_dat'];

} else {
$title = "Ensemble";
$text = "<div>Recenze nebyla nalezena!</div>";
$autor = "<div>Autor neznámý</div>";
$periodikum = "<div>Periodikum neznámé</div>";
$datum= "<div> — </div>";
}

A potřeboval bych radu, jak načtená data vypsat do výstupu:
<?php echo $text; ?>
<p align="right"><?php echo "<strong>$autor</strong>"; ?>&nbsp;&nbsp; <?php echo "($periodikum / $datum)"; ?></p>

s tím, že se celý cyklus bude opakovat do úplného vypsání záznamů.
tiso
Profil
<?php

$res = mysql_query("SELECT rev_text, rev_prog, rev_autor, rev_peri, rev_dat FROM rev_ensemble_cz");
if($res !== FALSE){//su data, vypis ich
while($line=mysql_fetch_assoc($res)){
echo $data['rev_text'];
echo '<p class="info"><strong>'. $data['rev_autor'].'</strong> ('.$data['rev_peri'].'/'.$data['rev_dat'].')</p>';
}
}
else{//nie su data
...
}
?>
FraK
Profil *
Dík moc
FraK
Profil *
Tak až teď jsem to zadal, nicméně vráceno: Undefined variable:

<?php

$res = mysql_query("SELECT rev_text, rev_prog, rev_autor, rev_peri, rev_dat FROM rev_ensemble_cz");

if($res !== FALSE){//su data, vypis ich

while($line=mysql_fetch_assoc($res)){

echo '<span class="nazevkoncert"> Recenze'.$data ['rev_prog'].'</span><br>';
echo '<div class="box">';
echo '<div class="tl"></div>';
echo '<div class="tr"></div>';
echo $data['rev_text'];
echo '<p class="info"><strong>'.$data['rev_autor'].'</strong> ('.$data['rev_peri'].'/'.$data['rev_dat'].')</p>';
echo '<div class="dl"></div>';
echo '<div class="dl"></div>';
echo '</div>';
}
}else{//nie su data
echo 'error';
}

?>
Co s tím. Vstup do databáze funguje, resp nehlásí, že není připojen
nightfish
Profil
FraK
všechny $data nahraď za $line
a nebo while($line=mysql... nahraď za while($data=mysql...

nicméně vráceno: Undefined variable:
bývá dobrým zvykem odpovídajícím ulehčit situaci a napsat tu chybovou hlášku celou - tedy včetně proměnné, jejiž jméno není definováno a číslo řádku, na kterém se chyba objevuje + tento řádek případně vyznačit v přiloženém zdrojovém kódu
tiso
Profil
FraK
Hej, sorry, malo tam byť $data miesto $line v tej podmienke pre while... Sila zvyku...
FraK
Profil *
Omlouvám se za neúplnou hlášku, vrátilo to všechny proměnné jako nedefinované. Ještě jsem nestihnul opravy dle Vašich doporučení a tak se ozvu. Děkuji za reakce
FraK
Profil *
Funguje, děkuji
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0