Autor Zpráva
Petr Tichý
Profil *
Potřeboval bych poradit jak to vlastně funguje se zvětšováním a zmenšováním písma v prohlížečích.
Chtěl bych v tom mít jednou pro vždy jasno. Našel jsem nějaká témata věnující se tomu, ovšem žádný souhr + řešení problému jsem nenalezl.

Moje postřehy (viz. pozn.):

IE - Zmenšuje pouze písmo. Zvětšuje písmo a roztahuje blok jako by měl nastavený padding.

Opera - Zvětšuje i zmenšuje všechny prvky, není tedy většinou problém. (IMHO je to nejlepší.)

FF - Zmenšuje pouze text. Zvětšuje také pouze text, bez ohledu na blok. Vzniká problém překrývání písma.

Moje dotazy:

1, Nevím jestlí moje postřehy jsou správné. Uvítám jakékoliv informace.
2, Byl bych vděčný za nějaké odkazy týkající se této problematiky, ovšem nejlépe v češtině. (zatím :-()
3, Existují stránky, které využívají obrázků a zároveň na nich funguje zvětšování a zmenšování dokonale?
4, Co je považováno za chybu při zvětšování textu. Když se rozpadne layou a text je nečitelný? Ano.
A co když se vytvoří mezi bloky mezery ve kterých je ale text bez problému čitelný? Nevím.
5, Když použiju diskutabilní výraz "moderní web" - co vše by měl v ohledu zvětšování a zmenšování písma splňovat.

Pozn.: Dotazy a závěry se týkají situace, kdy máme danou výšku i šířku bloku (divu) a máme na pozadí obrázek, který může za ty chyby.

Pozn.2: Nedávám sem kontrétní příklad, protože nechci jen návod jak mám svůj problém vyřešit. Chci se v tom konečně vyznat.

Děkuji za odpovědi na nestandartní a obtížnější dotaz.
Plaváček
Profil
Petr Tichý

Pokud vím, na českém internetu stránky, které by o této problematice pojednávaly šířeji, neexistují. Respektive, žádná nejde do hloubky, jedná se spíš o fragmenty. Asi bych ti doporučil zakoupit knihu CSS - hotová řešení, která celou jednu kapitolu věnuje právě problematice nastavení velikosti písma s ohledem na chování prohlížečů. Kdysi jsem chtěl něco sesmolit, bohužel jsem vázán autorskou smlouvou a věci popsané v knize nemohu bez souhlasu vydavatelství zveřejnit.

Knihu najdeš zde:
http://knihy.cpress.cz/Pocitac/Book.asp?ID=1394
Petr Tichý
Profil *
Plaváček

O koupi vaší knihy již uvažuji dlouho takže sem se zřejmě rozhodl.

Přesto bych se rád zeptal ještě na body 4 a 5. (Domnívám se, že v knize nebudou.)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0