Autor Zpráva
mestolipnik
Profil
Po různých pokusech a omylech jsem vytvořil konečnou podobu stránky pro přehrávání videa přímo na stránce. Narazil jsem ale na problém - v IE6 se mi video přehrává bez problémů, ale v Mozille lze přehrát pouze defaultně nastavené video, ale po kiknutí na jiný odkaz videa se nic nepřehrává. Navíc nevím, jak se to chová v jiných prohlížečích. Můžete mi někdo poradit, jak to udělat, aby přehrávání videa šlapalo všude stejně?

Zde je odkaz: http://www.lipniknadbecvou.eu/zkusebni/videogalerie.htm
gyoja
Profil
Opera se v tomto případě chová jako Mozilla.
mestolipnik
Profil
gyoja
No tak to je skvělé zjištění. Dokáže někdo poradit, jak to udělat, aby se video přehrávalo všude stejně? Předem dík za každou radu.
SuE
Profil
zkus se podívat sem, třeba to pomůže:
embed video
mestolipnik
Profil
SuE
Dík za typ. Díval jsem se na to, vypadá to zajímavě. Udělal jsem pokus: http://www.lipniknadbecvou.eu/zkusebni/videogalerie2.htm

Na přehrání videa je to dobré, ale teď mi zase nejde spustit v tomto okně ostatní videa, což předtím šlo alespoň v IE. Dokázal bys poradit, jak to propojit s ostatními klipy? Chodit by to mělo tak jak to mám zde: http://www.lipniknadbecvou.eu/zkusebni/videogalerie.htm (funkční pouze v IE)

Dále nevím proč, ale v Mozille se defaultní video spouští automaticky, ikdyž mám autostart false.
mestolipnik
Profil
No jak vidím, tak mi asi nikdo neporadí, tak se zeptám jinak najde se někdo, kdo by mi udělal ten kód, aby se videa přehrávaly stejně ve většině prohlížečů? Funkčně i vzhledově by to mělo být jako zde: http://www.lipniknadbecvou.eu/zkusebni/videogalerie.htm

Bohužel tyto stránky jsou nekomerční, takže mohu zaplatit jen prostorem na reklamu nebo opravdu jen nějakou symbolickou částku. Ujme se toho někdo?
gyoja
Profil
var.1
Zvolil bych jednoduché řešení a to přehrávání videa v externí aplikaci.
IMHO nějaký přehrávač videa má v PC více lidí než plugin do prohlížeče (Mám na mysli cílovou skupinu Vašich stránek - obecný lid).
Dále je trochu rušivé to množství textu a obrázků kolem "televize" na Vašich stránkách.
Navíc inzerujete stažení videa a přitom jde víceméně o přehrání.
Příklad jak na to máte za rohem (KTV Přerov).

var.2
Pokud máte stránky v HTML 4.01 Transitional, dal bych před <object> přednost tagu <embed>, který dělá méně problémů a pokud vím hodně video-webů ho stále používá.

var.3
Zkusil bych přehrávač ve formátu flash alá Youtube.com (již jednou jsem našeptával v minulém threadu). Dle mých zkušeností je to v současnosti nejméně problémový formát na přehrávání videa přímo na webech. A při absenci flash pluginu lze na pozadí vložit možnost stažení videa v původním formátu.

PS: Při vypnutém JavaScriptu je přehrání videa na Vašich stránkách ještě komplikovanější.
smajli
Profil
mestolipnik
asi by bylo nasnadě začít uvažovat o php pokud chceš do stránek něco vkládat
mestolipnik
Profil
gyoja
Řešení jak to má KTV Přerov - tak něco podobného jsem měl dosud - viz http://www.lipniknadbecvou.eu/videogalerie.htm - to je původní verze, kde videa byly ve formátu DivX, což také každý nemá, navíc videa se musí při tomto řešení nejdřív stáhnout do PC a pak teprv přehrát, což dle dosavadních ohlasů byl stav nevyhovující. Proto jsem videa chtěl předělat dle profi serverů - např. idnes apod. kde videa mají řešené právě tak že se přehrávají přímo na stránce, což jak jsem zjistil, jde adleko většímu počtu lidí.

Tag embed - no zas na jiném místě tento tag zatracují tak nevím.

PS: Při vypnutém JavaScriptu je přehrání videa na Vašich stránkách ještě komplikovanější
To jako někdo prohlíží stránky bez javascriptu? (tedy kromě zrakově postižených) To mi připadá, jako by si někdo koupil barevnou televizi a pak tam měl vypnuté barvy, efekt by byl asi stejný... Ale určitě by se dalo dodatečně přidat odkaz na přehrání v externím přehrávači - něcob jak to maj na idnes.

Navíc inzerujete stažení videa a přitom jde víceméně o přehrání
Ano to je původní verze kde bylo nutné videa stahovat. Text bude upraven až ve finální verzi, až definitivně vyřeším způsob přehrávání nebo stahování videa.

smajli
asi by bylo nasnadě začít uvažovat o php pokud chceš do stránek něco vkládat
Možná ano, ale na to již nemám opravdu tolik času. Nestíhám se starat o obsah, natož se učit php...
mestolipnik
Profil
No jak vidím, tak asi chci vyřešit neřešitelný problém, když nikdo nedokáže konkrétně poradit. Teď jsem zkusil video vsadit pomocí tagu embed, video lze přehrávat jak v IE, tak v Mozille, ovšem již nejde přehrávat ostatní videa, dokážete mi alespoň s tímto někdo poradit? již jsem kousíček od cíle, ale k dokonalosti stále chybí krůček. tady je odkaz s tagem embed - http://www.lipniknadbecvou.eu/zkusebni/videogalerie4.htm

Potřebuji přehrávat jakékoliv videa, které jsou umístěny na této stránce, tak jak to funguje zatím jen v IE6 tady: http://www.lipniknadbecvou.eu/zkusebni/videogalerie.htm

Pomůžete někdo??? Dík předem...
tiso
Profil
mestolipnik
Tak prečo tam stále pcháš IE-only Javascript? PHP sa učiť nechceš, ale Javascript tiež neovládaš, ostáva Ti HTML a zvlášť stránky pre každé video.
mestolipník
Profil *
tiso
Tak prečo tam stále pcháš IE-only Javascript? PHP sa učiť nechceš, ale Javascript tiež neovládaš, ostáva Ti HTML a zvlášť stránky pre každé video,
Pchám to přes java, protože jedině toto řešení jsem na webu objevil a docela mi vyhovuje. A nevím, proč bych se měl kvůli videu učit php, když jasně říkám, že na to nemám čas. V HTML to co potřebuji těžko docílíš. A jak vidím, tak na můj problém asi nikdo ani nezná řešení.
smajli
Profil
mestolipník
řešení je, php a nebo se vrať k rámcům a otevírej video v nich
mestolipnik
Profil
smajli
Dík za radu, velmi jsi mi pomohl...
gyoja
Profil
mestolipnik
navíc videa se musí při tomto řešení nejdřív stáhnout do PC a pak teprv přehrát.
Ona videa se do PC stáhnou tak jako tak, i když se přehrávají ve stránce. Co se týče datového toku směrem k uživateli, tak je to jedno.
mestolipnik
Profil
gyoja
Ona videa se do PC stáhnou tak jako tak, i když se přehrávají ve stránce
Ano, toto je mi jasné, ale zkuste to vysvětlit ještě většímu laikovi než jsem já. Když jsem měl totiž dosud videa v DivX, tak někteří si to nechtěli vůbec stahovat do PC. A teď když se video přehrává přímo na stránce, tak jsou spokojeni...
Ale přece jen zde podstatný rozdíl - totiž uživatel již během několika sekund se může dívat na video, kdežto když musí nejdřív stáhnout, to mnohé odradí - to dlouhé čekání, než se video stáhne celé. Proto preferuji přehrávání přímo na stránce.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0