Autor Zpráva
Mates6
Profil
Prosim poradte, mam nejakou funkci s parametry treba:

function smaz($co, $kde);

jak mam udelat to, abych tuhle funkci spustil pres odkaz, nebo jestli to vubec nejak jde.

<a href=...... >smaz</a>
BaTeCzKo
Profil
Funkci? V čem? V php?
Mates6
Profil
JJ sorry asi jsem to neupresnil, je to v php. Nebo neni pouziti funkci vyhodne? Nebo se to nepouziva?
BaTeCzKo
Profil
Pouzivaji, a jak! Určitě ji ale nespustíš přímo jenom odkazem bez spustění nějakého php skriptu v souboru. Tohle bych asi resil predavanim promennych v adrese (metodou GET). Nevím, jestli tomu rozumíš, ale naučit se to musíš sám. :-)

<a href="skript.php?parametr1=neco&parametr2=necp">spust skript</a>
Mates6
Profil
To chapu jak to myslis. Podle parametru bych mohl spustit prislusnou funkci, ale problem je, kdyz aktualizuji stranku, tak mi ten parametr tu funkci pusti znovu. A tomuhle jsem se chtel vyvarovat. Nebo jde po provedeni prislusneho skriptu ty parametry zrusit bez nutnosti tu stranku znovu nacitat?
tiso
Profil
Mates6
Po prevedení funkcie presmeruj skript na adresu bez parametrov...
Mates6
Profil
Vim jak to udelat, ale musim po dokonceni skriptu tu stranku nacist znovu, abych se zbavil toho parametru. Nejde pouzit treba nejaky skrity parametr, podle ktereho by se ten skript poustel a po nacteni stranky by se zrusil, nebo proste aby byl jen pro jedno pouziti, asi toho chci moc, ale nevim, treba neco takoveho jde, jen to zkousim.
BaTeCzKo
Profil
Použít metodu post a po provedení skriptu přesměrovat, aby postdata vypršela.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0