Autor Zpráva
Bruca
Profil *
Prosím Vás dá se udělat vysouvací menu bez pomoci java scriptu???
habendorf
Profil
http://www.maciweb.net/blog/web/clanek.php?clanek=71
Bruca
Profil *
Díky mrknu na to
Bruca
Profil *
děkuju ještě jednou.
jestli ještě můžu - jaký vliv bude mít hover.htc - narazil jsem na různé příspěvky
...nemam rad htc, to uz si radeji do html dam externi js soubor...
rád bych se dozvěděl + a - této knihovny...předem díky snad to není moc ******* dotaz...:-)
habendorf
Profil
V tom se nevyznám, to zas musí někdo jiný.
Ivorius
Profil
informace o tom najdes zde: http://www.xs4all.nl/~peterned/csshover.html
HarryFotter
Profil
Obávám se že žádné s těchto menu v IE nepojede (ani s JavaScriptem). Problém je v tom, že IE nepodporuje hover jinde než u odkazů a třeba to první menu v něm vůbec nejede. I když používám FF, je snad jasné, že takto nepřístupný web by nikomu nepomohl :(. To už je lepší oželet ten JavaScript a udělat dvě menu: Normální pomocí značek ul a li a to když tak JavaScriptem zakrýt a vykreslit nové...
Fred
Profil
HarryFotter žádné s těchto menu v IE nepojede (ani s JavaScriptem) ??? A proč by jako nemělo jet?
HarryFotter
Profil
Fred >> Špatně jsem se vyjádřil. Omlouvám se. Tam bylo na příkladech napsáno (první link ukázky bombastického no JavaScript menu), že jede i bez zapnutého JavaScriptu v IE (protože není v JavaScriptu). Tak jsem napsal že i s JavaScriptem (ne JavaScriptové menu, ale CSS) nepojede... Omlouvám se za zmatek.

1. JavaScriptové menu jede všude, kde je JavaScript (pokud je udělané dobře)
2. CSS Menu jede všude, kde jede hover

Jenže IE podporuje hover pouze u odkazů... A tady musí být na divu (aby se zobrazil). Takže NO JavaScript menu NEJEDE V IE. V IE jede pouze JavaScript menu.
Fred
Profil
HarryFotter Trochu tě musím upřesnit, .htc je zakuklený javascript, takže to první menu v IE se zapnutým js samozřejmě jede a navíc s vypnutým js se zobrazí s jiným css, takže je stále použitelné, protože javascript je v .htc, je to stejný jako javascript přímo v css (expression)
HarryFotter
Profil
Fred Děkuji za upozornění. Nějak jsem si to moc nestudoval :( (přiznám se, že jsem si ani nezobrazil zdroják a když mi to v IE nejelo, domyslel jsem si jak to funguje - blbě samozřejmě).. Jo, jo.. JavaScript umí všechno :). (A příště radši si všechno důkladně prostuduju :))
Bruca
Profil *
Já každopádně děkuji všem za pomoc a objasnění...
Anonymní
Profil *
2. CSS Menu jede všude

Tohle je jediné co z tvého přízpěvku lze ocitovat... a platí to...
Vypni si v prohlížeči JS a pak se podívej nejdřív na tuto stránku Dobrý web a pak treba na tuto stranku CSS knihovna

Věřím, že dojdeš k závěru, že druhé řešení je použitelnější...
Anonymní
Profil *
[b][/b]
Anonymní
Profil *
Závěr, že CSS Menu jede všude je mylný.

[b color=red]Bez podpory CSS nejede, a když bude mít někdo (nějaký) prohlížeč bez podpory JavaScriptu, patrně nebude podporovat ani CSS.[/b]
Leo
Profil
CSS menu nejede vsude - v IE nejede s vypnutym JS. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0