Autor Zpráva
fanky
Profil
dobrou noc, měl bych dvě otázečky, mám hlavičku a pod ni bych chtěl udělat dva sloupce, jeden na obsah a pravy na novinky, užší
jak na to? ja si udělal dva divy a přes float rignt a float left jsem udelal dva sloupce, ale ted řeším problém s dědičností. Potřebuju, aby jeden sloupec přebýral výšku druhého a naopak, podle toho jak se bude měnit obsah, prostě aby kooperovali, jak byste to udělali prosím? ja nemám tušení, další věcí je, že když mám definovám pravý div:
#pravy {

max-width: 183px;
background-image:url(img/levy.gif);
background-repeat:repeat-y;
float:right;
}


a písmo, které v něm píšu:
#psani {

text-align: justify;
padding-left: 15px;
padding-right: 25px;
padding-bottom: 5px;
padding-top:21px;
margin-right:25px;
}


tak přesto mi z něj písmo vylejzá kamsi do nekonečna, když něco delšího napíšu... díky za každou reakci
Railbot
Profil
fanky
Potřebuju, aby jeden sloupec přebýral výšku druhého a naopak, podle toho jak se bude měnit obsah
Což udělat nejde. Jediná možnost je za pomoci JavaScriptu, což je trochu blbé řešení. Obvykle se dá obejít i bez toho, aby sloupce byli stejně dlouhé. Pokud chceš aby to tak jen vypadalo, tak pak jejich nadřazenému prvku (např. nějaký obalovací div) nastav jako pozadí obrázek, který se bude neustále opakovat a bude simulovat ty sloupce.

Jinak na ten dvousloupcový layout jdeš poněkud příliš složitě, vyzkoušej už něco hotového
http://css.interval.cz/clanky/dvousloupcovy-layout-s-pevnou-sirkou/
fanky
Profil
Railbot co jeste to pismo? proc mi vylejzna z toho divu pravy? jinak ten dvousloupcovej layout jsem pochopil, nechapu vsak jak udelat, aby mi jeden sloupec vrhal jakoby stin ven z obrazku, mam to na obrazku tak, linku "dokreslt" problem neni, ale co stin?

proste dosahnout stejneho efektu jako tady: http://charon.hkfree.org/pitrysek/ taky se vlastne jedna o dvousloupcovy layout a po stranách je ta linka čárkovaná, toho chci taky dosahnout pravě

EDIT, pardon, prehlidnul jsem to s tim obalovacim divem, ale to pismo mi porad jasne neni...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0