Autor Zpráva
Mufna
Profil
Prosím o radu. Mám stránku se 6 měnícími se obrázky (odkazují na další str.) skrz události "onmouseover" a "onmouseout". Při najetí myši na obrázek vše funguje v pohodě, ale pokud na něj kliknu, tak mi obrázek zmizí a je tam pouze známá ikonka signalizující, že tam nějaký obrázek má být. Jinak odkaz samotný funguje. Nedělá to všude, setkal jsem se s tím u kamaráda, který má notebook, WIN XP a IE 6 SP2. A ještě jedna maličkost, v nejnovější Opeře se při najetí na obrázek nezmění ukazatel myši na ručičku, ale zůstává šipka. Pro úplnost přikládám zdrojový kód tohohle úseku (jeden měnící se obr.). Jinak snažil jsem se to jak vidíte ošetřit pomocí "onclick" a "ondblclick", ale nic. Jo a žádný skript na této stránce není, možná mi chybí právě tohle.

<td><a href="byty.php"><img src="../byty-menu2.jpg" border="0" onmouseover="this.src='byty-menu1.jpg';" onmouseout="this.src='byty-menu2.jpg';" onclick="this.src='byty-menu1.jpg';" ondblclick="this.src='byty-menu1.jpg';"></a></td>
habendorf
Profil
Vykašlal bych se na JS a udělal to v css.
Mufna
Profil
Díky za radu, ale bohužel nejsem v CSS až tak zběhlý, takže prosím, zda byste mi mohli poradit, jak. Ještě uvádím tento stylopis, co mám v hlavičce.

<style>
a:link, a:visited {text-decoration: none;
color: RGB(45, 45, 128);}
a:hover {text-decoration: underline}
</style>

Přemýšlel jsem, jestli to nemůže být tímhle, význam samozřejmě znám, tohle používám pro patičku, ale u toho měnícího se obrázku bych skutečně potřeboval poradit trochu polopatě, alespoň jaké příkazy n. tagy mám použít. Díky.
habendorf
Profil
http://stuff.1-webdesign.cz/text-indent.html

třeba
Mufna
Profil
Jdu vyzkoušet. Mezitím jsem našel ještě něco jiného na tomto webu, ještě jsem to nezkusil. Vyzkouším oboje, díky.
Mufna
Profil
Tak už jsem to vyřešil, díky za radu
Mufna
Profil
Tak zase ne. Už fakt nevím, co s tím. Už to nějak ošetřuju spíš ze zoufalství. Uvádím veškeré atributy zdrojového kódu, který jsem vytvořil a které se týkají tohohle:

v hlavičce mám:

<style type="text/css">
<!--
a.menici1 {background-image: url('../byty-menu2.jpg')}
a.menici1 a:hover {background-image: url('../byty-menu1.jpg')}
-->
</style>

v body pak jeden "klikací" (kéž by) odkaz vypadá takto:

<td><span><a class="menici1" href="byty.php"><img src="../byty-menu2.jpg" border="0" onmouseover="this.src='byty-menu1.jpg';" onmouseout="this.src='byty-menu2.jpg';" onclick="this.src='byty-menu2.jpg';" ondblclick="this.src='byty-menu2.jpg';"></a></span></td>

To "onmouseover" "onmouseout" "onclick" a "ondblclick" jsem tam dal fakt ze zoufalství poté, co bez toho to dělalo to samé co předtím. Ještě mě napadá dát styl obrázkům do nového <style></style>. Nejhorší na tom je, že u mě to všechno fachá ať dám co dám, ale u toho kamaráda a v internetové kavárně, kde jsem to zkoušel, to prostě nejede a při kliknutí na obrázek tento zmizí a zůstane tam dokonce ani ne rámeček signalizující přítomnost obrázku, ale prostě jen prázdné bílé pole. Ještě původně tam bylo v hlavičce místo a:hover pouze hover (to jsem našel někde na tomhle webu. Poradíte ?
Mufna
Profil
Jo, ještě můžete počkat, zkusím to co mi radil habendorf, ale až zítra.
Mufna
Profil
Teď ještě mě napadá, jestli to náhodou nemůže být způsobeno pomalým počítačem, tj. po kliknutí než se načte obrázek, tak to chvíli trvá, mezitím už se načte odkazovaná stránka. Oba kompy, na kterých to nešlo, nejsou nic moc, přesnou konfiguraci neznám, ale odhadem tak něco odpovídající AMD Athlon 1Gh, grafika asi nějaká starší GeForce s 32 n. 64MB RAM. To už ale jsem asi trochu mimo, že ?
Mufna
Profil
Tak a teď se mi to stalo i na mém kompu, takže to nakonec přece jen asi bude nějak souviset s načítáním. Dá se to nějak ošetřit ?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0