Autor Zpráva
Lukáš
Profil *
snažím se ve svém kódu opustit tabulky ale mám problém s prázdným řádkem který se mi v prohlížeči objeví v místě kde končí /FORM. Normálně bych dovnitř FORMu dal tabulku a prázdný řádek by se neprojevil.

Vytěžováním cizích kódů jsem zatím nic použítelného nenašel. Nevíte aspoň někdo jaký má ten prázdný rádek smysl? Díky
Lukáš
Profil *
ještě bych dodal že jedno z řešení je nastavit ve formuláři velikost písma na 1px, nový řádek pak bude tak malý že nebude vidět, ale připadá mi to trochu moc násilné, jistě to jde vyřešit líp.
mat
Profil
řádek pod formulářem odstraníš pomocí css, musíš mu nastavit nějaký okraj:

form {margin: 1px} nebo form {1px 2px} a tak podobně - v prvním případě bude mít formulář kolem sebe okraj 1px, ve druhém 1px seshora a zdola a 2 px ze stran.

pokud nechceš mít kolem formuláře žádný okraj, nastav mu margin: 0;
Lukáš
Profil *
díky, nakonec jsem na to taky přišel. Až se divím že mě tohle nenapadlo dřív :-)
Yuhů
Profil
mat už to vyřešil, ale jenom pro zajímavost udávám, že skoro každou stránku začínám zápisem stylu:

<style>
form {margin: 0px;}
....
</style>
Plaváček
Profil
Čistě pro zajímavost také dodávám, že každý stylový předpis začínám definicí

* {
margin: 0;
padding: 0;
}

čímž všem elementům, které mají výchozí hodnoty nenulové nastavíte okraj i výplň na 0, čímž se vyhnete různým podobným problémům. Jednotlivým elementům pak potřebné okraje a výplně nastavíte v rámci stylování stránky. Tak.
Yuhů
Profil
To je ovšem, Plaváčku, profesionální frajeřina. Tohle od tebe s dovolením odkoukám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0