Autor Zpráva
Petra z Votic
Profil
ftip ...

Nevíte zda lze nějak v Dreamweaveru 8 nastavit někde v preferencích či jinde psaní kódu tak aby:

mám zápis -

#content {
float: left;
background-image: url(../images/bgcontent.jpg) repeat-y;
}

edituji ho v Dreamweaveru a on ho změní na -

#content {
float: left;
background-image: url(../images/bgcontent.jpg);
background-repeat: repeat-y;
background-color: #F4F2F0;
}

místo aby psal -

#content {
float: left;
background-image: url(../images/bgcontent.jpg) repeat-y #F4F2F0;
}

A ještě by mě zajámalo zda nejde nastavit nějaké automatické pořadí zapisování - tak, aby např. první psal heigh a pak width a pak ....


#footer {
height: 83px;
width: 800px;

Asi budu muset počkat na Adobeweaver CS9 :))
ph@tE
Profil *
On to zřejmě ten dreamwaver dělá správně. Myslím, že ve vlastnosti background-image se dá nastavit pouze obrázek na pozadí, nemůžeš nastavovat způsob opakování nebo barvu, to jsou již ty další dvě vlastnosti, na které to dreamwaver správně rozložil. Zkus to napsat souhrnně jako
background: url('../images/bgcontent.jpg') repeat-y #F4F2F0;

Pokud ti to rozloží i teď, tak nevím, protože jsem s dreamwaverem nikdy nedělal. Na druhý dotaz tudíž neumím odpovědět, ale nevím k čemu by ti to bylo kromě trošku vyšší přehlednosti. Já si styly neřadím a když něco potřebuju najít, tak mě to opravdu nečiní žádné problémy. Víc času ztratíš tím, že budeš pátrat po tom, jak toto nastavit v dreamwaveru:-)
Petra z Votic
Profil
ale nevím k čemu by ti to bylo kromě trošku vyšší přehlednosti

Třeba u větších webů co mají 400 řádek kódu se ta přehlednost hodí
ph@tE
Profil *
Hodí, ale stejně ti zabere v hledání víc času, než najdeš v CSS potřebnou deklaraci stylů pro danou třídu. Nalézt potom danou vlastnost mezi přibližně deseti dalšími už není žádný problém. V nejhorším případě vždy dobře poslouží vyhledávač.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0