Autor Zpráva
TomášHubík
Zdravím všechny. Mám dotaz. Chci udělat odkaz na stránku která se zobrazuje takto

****************/price_list.asp?level=49&ordering=3&submit1=OK&desc=0"

číslo 49 určuje ID stranky a ja bych potreboval poradit jak tam mohu vložit proměnnou. prootže ID stranky mam vypsano v <Input> a potreboval bych jej vypsat do odkazu .. takze nejak takto:

<a href="price_list.asp?level=Proměnna ktera se bude menit podle ID stranky&ordering=3&submit1=OK&desc=0">
nevite jak tam vložit vždycky tu proměnnou ? diky moc za rady
Joker
Přesně tam co máte ten text "Proměnna ktera se bude menit podle ID stranky" vložte ASP skript, který vypíše to ID.
V PHP by to bylo například: echo($id);
v ASP je tuším není echo, ale response.write ...ale asi se v ASP vyznáte líp než já :-)
TomášHubík
Popravde receno se v ASP nevyznam temer vubec ,, dostal jsem za ukol dodelat E-Shop.... Teprve se to ucim .. Diky za radu zkusim to ale poradne ani nevim jak response.write pouzit ..
TomášHubík
jinak jeste doplnek otazky .. ja to nepotrebuji vypsat na obrazovku jen kdyz se klikne na dokaz

<a href="price_list.asp?level=12&ordering=1&submit1=OK&desc=0">Název</a> aby se to hodilo na stranku s ID ktere bude vypsano misto 12
TomášHubík
jinak jeste doplnek otazky .. ja to nepotrebuji vypsat na obrazovku jen kdyz se klikne na dokaz

<a href="price_list.asp?level=12&ordering=1&submit1=OK&desc=0">Název</a> aby se to hodilo na stranku s ID ktere bude vypsano misto 12
TomášHubík

TomášHubík
Nechtel jsem to tady poslat tolikrt .. omlouvam se ...
peta
TomášHubík
Pokud muzu radit, nauc se PHP a na ASP hodne rychle zapomen, ikdyz se ten jazyk vyviji a mel by byl lepsi a lepsi...

V ASP jsem delal vsehovsudy 1 program, pravdepodobne dost spatne, ale fungoval mi.
http://www.volny.cz/peter.mlich/programs/asp/serazeni.aspx

co se tyce s inputem, tak formular ma formu odesilani GET a POST
metoda GET vytvori presne toto: price_list.asp?level=12&ordering=1&submit1=OK&desc=0
a je to totez jako u odkazu HREF=""

u PHP treba plati, ze kdyz mas zapnute globalni promenne, tak se
&id=123 -> $id
u ASP asi
&id=123 -> id
Ale kdyz nemas globalni promenne, tak id najdes s POST/GET
&id=123 -> $_GET['id']
u ASP nevim
TomášHubík
Diky vsem za radu ale uz jsem to vyresil
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.