Autor Zpráva
Lama
Profil *
Zdravím. Potřebuju s něčím poradit.
Mám stránku, kde jsou ICQ ikony několika lidí. Problém je, že ty ikony se kešují a když jdu na stránku po čase, tak ikony někdy ukazují blbě a až vymazání CACHE je to OK.
Kde a jak se dá zakázat kešování těchto ikon - popř celé stránky?

A ještě jedna podobná věc.
Mám aplikaci v PHP a tam je formulář a do něj se pomocí COOKIES vkládají data (pokud je tam user už někdy dal). Ve FireFoxu OK, ale v IE mě to po načtení stránky vyplné špatný údaje - když dám F5, tak se to opraví.
Napadlo mě jestli se ty COOKIES taky nějak nekešují - nevíte co s tím?

Díky moc! Lama.
Marty
Profil
Něco o kešování lze naleznout na http://www.jakpsatweb.cz/clanky/caching-tutorial-czech-translation.htm l#IMP-SERVER
mělo by tam být i to co potřebuješ.

add 2. myslím že budou také podléhat nějakému kešování, i když problém bude asi jinde(zkus si pohrát s nastavením kešování v IE)
Lama
Profil *
To nemůžu - musím to udělat tak aby to jelo všem. To by si museli všichni nastavit IE :-)
Za odkaz díky.
Marty
Profil
Já jsem to myslel tak, že si zkus v IE zakázat kešování, tak aby jsi pak zkusil, zda ti ty cookie budou blbnout i potom.
P.S. ale to vstupuji na trochu naznámou půdu, jen co jsem si přečet ten článek(viz. výše) tak tuším, že by to mělo jít.
Lama
Profil *
Aha - zkusím.
Teď jsem zkusil dát do PHP toto:
Header("Expires: ".GMDate("D, d M Y H:i:s")." GMT");
To by mělo nastavit platnost na "0" - akže vlastě zakázat kešování a nefachčí to ;-(
Marty
Profil
No ale to jsou případy PHP, takže ti to pojede jen pokud máš server s podporou PHP, tag je uzavřený do <? ?>.
Taky mám tušení, že toto funguje jen pro keš na serveru...
Jo a taky to musí být hned zkraje kódu.
Lama
Profil *
Jojo - to vím. Zkouším to na lokále (Apache+PHP+MySQL).
Mám to na začátku. Neháže to chybu jen to nefunguje.
Zkusím něco jinýho.
Marty
Profil
Já bych to viděl na ozkoušení tohoto:

<?
header ("Cache-Control: no-cache, must-revalidate");
header ("Pragma: no-cache");
?>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0