Autor Zpráva
fanky
Profil
Ahoj, teď jsem se nějak zamotal, v obecných direktivách mám nastaveno toto:

ul {

margin: 0px;
padding: 0px;
list-style-type: none;
}

li {
display: block;
float: left;
margin: 0px;
padding: 0px;
}


avšak potřebuju, aby v jednou divu bylo ul a li normální, to jest aby se zobrazoval seznam normálně pod sebe, jak tedy do css a následně do html udělat dva různé uly? je to určo něco lehkého, ale nějak mám tmu momentálně, díky
habendorf
Profil
No buď třídou, nebo kontextově.

BTW display: block; je tam zbytečné a asi sám cítíš, že pořád opisovat margin a padding není to pravé.
Railbot
Profil
CSS
ul.normal li {float: none}

HTML
<ul class="normal">
<li>...</li>
</ul>

Například. Nejjednodušší co mě napadlo. Jinak nemusíš všude znovu psát margin: 0 a padding: 0, do CSS na první řádek si dej * {margin: 0; padding: 0} a bude to výchozí hodnota pro všechny prvky.
fanky
Profil
tak jsem to udělal takto: <div class="right">text</div>

a pak jsem dal do css

.right ul,ol,li {float: none;
list-style-type: square;}

přesto mi to tamten znak neukáže...? jeětě jedna informace, používám texy, ale zkoušel jsem zápis i pomocí klasického html, ale nejde...
tiso
Profil
fanky
Logicky preto lebo si ho v tom prvom zakázal... Na .right ul{} sa totiž aplikujú i štýly z ul{}...
fanky
Profil
tiso

to jsem pak pochopil, ale řešení, které mi napsal Railbot mi TEXY moc nebere, i kdyz napisu do TEXY html kod misto specifickeho znackovani pro texy
tiso
Profil
fanky a čo ja s tým Tvojím ale?
fanky
Profil
tiso no jak by se to dalo obejit? mozna to udelam ale obracene, ze pro texy nadefinuju ul a li a ostatni nadefinuju pres Railbotovo řešení
tiso
Profil
fanky to je Tvoj problém... Ja s TEXY nerobím a kvôli tomu aby som Ti poradil sa s ním babrať nebudem. Takže: poraď si sám...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0