Autor Zpráva
Marekm
Profil *
Dobrý večer,
mám vytvorenú webstránku PHP. Je možné túto webstránku dať na CD, aby sa sputila sama po vložení do mechaniky? Ak to ide, v čom sa to dá vytvoriť? Existuje na to nejaký soft? Ďakujem
BaTeCzKo
Profil
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=autorun&btnG=Vyhledat+Googlem&lr=
Marekm
Profil *
dokážu tie programy otvoriť aj index.php?
Railbot
Profil
Marekm
Umíš číst?
Marekm
Profil *
no viem, ale akosi mi to neotvara tak preto som sa to asi spytal. Som v tom absolutny novacik, jo?
gyoja
Profil
Který prohlížeč otevře PHP soubor z lokálního disku bez nainstalovaného serveru? U mě jen Opera. FF ani IE ne. To musím přes LOCALHOST.
Marekm
Profil *
Cize jedina moznost je si to prerobit na html. Dakujem moc.
Joker
Profil
Marekm
Pokusím se o trochu konkrétnější odpověď než výše diskutující;
Soubor PHP z CD asi neotevřete bez webserveru. To ale neznamená, že automatické spuštění PHP souboru z CD nejde udělat. Stačí k tomu webserver, který pojede bez instalace a přímo z toho CD.

Zkuste vyhledat tenhle prográmek: Server2Go
Před časem jsem to zkoušel, je to webserver s PHP a SQLite nebo MySQL, který se nemusí instalovat a dokáže běžet z CD-ROM anebo třeba USB klíčenky. Já sám ho používám jako součást "mobilního vývojového centra": PSPad + Opera@USB + Server2Go na USB klíčence. Funguje to výborně.

Teď bude ale asi podstatnější, že ten byl vytvořený právě aby umožnil vyrobit "samospouštěcí" webovou aplikace na CD.
tiso
Profil
Marekm druhá možnosť je prenosný server (server2go) - ale to nebude fungovať na CD-čku, ale na USB disku...
gyoja
Profil
IMHO Marekm nechce dělat webovou prezentaci na CD pro svoje osobní účely.
A předpokládat, že každý, kdo ji dostane má nainstalovaný server?
Chtít po každém novém majiteli toho CD, aby si to instaloval?
Rozdávat svou prezentaci na USB klíčenkách?
EDIT: Sorry, nevšiml jsem si Jokerova příspěvku.
Joker
Profil
ale to nebude fungovať na CD-čku, ale na USB disku
Já to na CD teda nezkoušel, ale přímo u toho server2go se zmiňuje možnost vyrobit samostatnou webovou aplikaci na CD, tak to snad půjde.

Dočasné soubory se samozřejmě ukládají na disk, do databáze zapisovat jde, ale pochopitelně je to pak viditelné to jenom na tom konkrétním počítači. Nakolik jde si připravit nějakou aplikaci včetně databáze, vypálit na CD a potom jenom vybírat z té databáze, to jsem nezkoušel, ale bez použití databáze (a zapisování do souborů, samozřejmě) by snad neměl být problém.
tiso
Profil
Joker neskúšal som to, takže to neviem potvrdiť ani vyvrátiť... Mrknem na to večer...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0