Autor Zpráva
Tomáš
Profil *
Zdravím,
prosím o pomoc. Nedavno jsem začal psát web ve Striktním XHTML a narazil jsem na několik problémů... Podle návodů jsem IFRAME nahradil elementem OBJECT, aby si web zachoval svou validitu. To ale mělo za následek další komplikaci... v HTML jsem u IFRAMU používal scrolling="no"... to ovšem u OBJECTU nelze. Dokonce ani overflow v CSS neuspělo. Nevíte tedy někdo, jak se zbavit rolovacích lišt v elementu OBJECT (pokud možno cestou, která by neohrozila validitu webu...)
Předem velice děkuji!
Tom.
Fred
Profil
No to je problém, pokud neznáš předem height, zkusil jsi height="100%"? A BTW IE object místo iframe neumí :-(
Yuhů
Profil
Dnešní prohlížeče nejsou na podporu těchto vylomenin připravené. Podle mých poznatků neexistuje jedhoduché řešení. Je lepší zůstat u klasického HTML nebo transitional XHTML.
Tomáš
Profil *
Ano, asi to tak bude... IE object zvládl bez problemů, ale zobrazuje lištu, i kdyz je obsah objetu užší, tzn. není treba rolovat... IE zobrazí alespon tu prošedlou lištičku bez jezdců... a té bych se právě chtel zbavit...
Kazdoadně děkuji za INFO...
Tom.
habendorf
Profil
Takové fuj-pseudo-řešení by bylo natvrdo tu lištu přeplácnout nějakým obarveným divem s absolutní pozicí. Já bych do toho ale nešel.
Menci
Profil *
Podobně by možná šlo (ele jenom v IE, v Mozile to nefunguje):
scrollbar-base-color: color
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0