Autor Zpráva
miky.harry
Profil *
www.zkouskamiky.borec.cz - proc mam ten text tolik posunuty dolu??? za boha na to nemuzu prijit... pls HELP !!!
tiso
Profil
čo tam robí ten obrázok 900x3000px?
Joker
Profil
Poznámka: web se mi načítal zhruba 2 minuty... nojo, mám tu pomalé připojení, přesto, ten obrázek je "poněkud velký".

Jestli myslíte nadpis, tak ten je tak posunutý dolů, protože je níž než menu. Menu je umístěné doprava pomocí margin-left: 700px, menu i obsah jsou blokové prvky a ani jeden z nich není plovoucí, takže se jednoduše umístí pod sebe.
Martin
Profil
Joker
blokové prvky nemusí být nutně plovoucí, aby mohly být vedle sebe.
miky.harry
Profil *
Poznámka: web se mi načítal zhruba 2 minuty... nojo, mám tu pomalé připojení, přesto, ten obrázek je "poněkud velký".

Jestli myslíte nadpis, tak ten je tak posunutý dolů, protože je níž než menu. Menu je umístěné doprava pomocí margin-left: 700px, menu i obsah jsou blokové prvky a ani jeden z nich není plovoucí, takže se jednoduše umístí pod sebe.


OK, chapu.. a jak to mam spravit? potrebuju aby ty jako "clanky" byly hned pod tim obrazkem nahore... DIKY !!!
Martin
Profil
miky.harry
Doporučuju prostudovat něco o css. Zaměřil bych se pak na pozicování.
tiso
Profil
Martin poziciovanie na tvorbu layoutu nie je najlepší nápad...
Joker
Profil
blokové prvky nemusí být nutně plovoucí, aby mohly být vedle sebe.
To je pravda, takže lépe řečeno: v CSS není nic, co by způsobilo, aby byly vedle sebe.

miky.harry
Já osobně bych dal menu plovoucí (float:right), ovšem možná to bude chtít trochu přeskupit ty prvky anebo další úpravy v kódu, aby to vypadalo podle záměru...

Jo a ten obrázek velikosti 900x3000 bych vyhodil. A ještě navíc má jako alt smajlíka, jsem v první chvíli přemýšlel, jestli to má být nějaký vtip, jako hodit sem odkaz na stránku, která se bude strašně dlouho načítat.
miky.harry
Profil *
Joker: diky moc, zkusim to ;-) a toho smajla dam pryc :D
Joker
Profil
No, hlavně ten obrázek. Alespoň zmenšit ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0