Autor Zpráva
MilanM
Profil *
Udělal jsem si laicky webovou stránku a dal pozor, aby se korektně zobrazovala. takže v IE 5 a 6, v FF všech posledních verzích i v Opeře se stránka zobrazuje bez problémů, rychle, vždy ve stejné podobě bez rozdílu i při různých rozlišeních monitoru. Zdrojový kod jsem si formátoval tak aby byl pro mě přehledný.
Zadal jsem to do validátoru a málem jsem spadnul ze židle, cca 150 chyb.
K čemu jsou tedy validátory?
Díky MilanM
J
Profil *
Někdy upozorní třeba na překřížené nebo neukončené tagy, někdy na "maličkosti" - třeba width="200px" je nevalidní, width="200" je validní...
Jestli 150 chyb a zobrazuje se O.K. by mělo znamenat, že ve skutečnosti je chyb jen pár a ostatní se opakují nebo na ně navazují.
MichalekII
Profil *
Sice jste stránku odladil pro pár prohlížečů, ale co ty ostaní IE 7, safary, linx, khtml atd, atd ....

A co rřeba roboti fultextových vyhledávčů, jak u těch chcete mít jistotu, že váš kód pochopí, když se neřídí te dohodnutými pravidly pro psaní stránek, víte k tomu jsou validátory ...

A pokud se těmito doporučenímy nebudete řídit tak se nemůžete divit, že vaše stránka pravděpodobně nedosáhne oslnivých výsledků. Není třeba mít stránku na 100% validní, ale je třeba vědět co dělátáte a proč to tak děláte ... 150 chyb je moc!
Joker
Profil
K čemu jsou tedy validátory?
Validádory kontrolují, zda je dokument v souladu se specifikací, uvedenou v hlavičce dokumentu.

Pak z toho vyleze nějaký výstup a kdo tomu rozumí, odhalí podle toho chyby na stránce. Kdo tomu nerozumí, může poprosit někoho kdo tomu rozumí, aby mu řekl, co to znamená.

Tož asi takhle.
Timy
Profil
Zkus český validátor ;-).
MilanM
Profil *
Ahoj, validátor jsem zkusil- 150 chyb, stal se ze mne schyzofrenik, házím stránky, které najdu do validátorů a ejhle neprošel seznam.cz, microsoft a další giganti. Našel jsem i stránky, které se v každém prohlížeči tváří jinak a validátor upozorní jen na minimum chyb. Tak mám dojem, že validátory jsou asi jako naše vláda, kterou jsme neměli řadu měsíců a všechno klapalo i tak. Validujme! ahoj MilanM
Str4wberry
Profil
Timy
Děkuji, officiální jsou stašně pomalé.
MilanM
Validátor ber tak, že ti může pomoci. Tedy jako jakási služba webdesignérovi.

stal se ze mne schyzofrenik
to Tě přejde:)
J
Profil *
MilanM: I tak - stojí za to hlášení validátoru pročíst. Některé "chyby" jsou vcelku zbytečné a snadno opravitelné, např. border=0 kontra border="0", některé ale můžou opravdu zavinit špatné zobrazování stránek. A když se ty zbytečné opraví, pak je míň práce s hledáním závažných.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0