Autor Zpráva
qu4
Profil *
Potřebovala bych podrobně popsat, jak udělám v levém sloupci menu s odkazy, které chci aby se mi otevřely ve zbytku obrazovky. Udělala jsem si sloupec pomocí rámů, ale odkaz se mi vždy otevře v tom samém sloupci. Musím si udělat nějaký nový soubor, do kterého to nějak (jak?) nasměruji? Prosím, prosím o přesný postup, teprve se opravdu učím a vašim termínům často nerozumím. Nevím ani do kterých míst v "těle" to mám umístit. A jestli (případně jak) mám do těch stránek, co mám jako odkazy zapsat, že chci, aby to menu zůstalo na obrazovce, aby se do něj dalo kdykoliv vrátit.
tiso
Profil
každý rám má svoj názov, a odkazom nastavíš target="meno-ramu-kde-sa-ma-zobrazit" viac na http://www.jakpsatweb.cz/html/ramy.html
habendorf
Profil
viac na jakpsatweb.com

radši .cz :o)
tiso
Profil
habendorf ...takto po ránu... stáva sa...
qu4
Profil *
A raději konkrétně. Mám např.stranu : index.html, kontakt.html, menu.html, zacatek.html. V menu mám odkaz na zacatek.html a na kontakt.html. Otevřu index.html, kde mám <frameset cols="150,*"><frame name="menu" src="menu.html"><frame name="index" src="index.htm"></frameset>. Chci kliknout na kontakt a aby se mi objevil v tom okýnku místo indexu. Vím, že to mám špatně, ale v tom přesměrování od někud kam se opravdu neorientuji.
habendorf
Profil
No ono obecně dělat to přes frames není zrovna dobrý nápad.

Jinak přes target, viz tiso.
qu4
Profil *
Když vrazím vedle odkazu target=_blank, tak se mi objeví nové okno Exploreru. Jo a jentak mimo, v rámech o targetu nic není.
qu4
Profil *
Já to klidně budu dělat přes něco jiného, jen vědět přes co, a pochopit princip.
habendorf
Profil
Když vrazím vedle odkazu target=_blank, tak se mi objeví nové okno Exploreru.

Samozřejmě. Máš pocit že meno-ramu-kde-sa-ma-zobrazit je totéž co _blank?


Jo a jentak mimo, v rámech o targetu nic není.

Jo, to je fakt mimo.


Já to klidně budu dělat přes něco jiného, jen vědět přes co

Pohledej, řeší se to tu pětkrát týdně. Ideálně php.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0