Autor Zpráva
krax
Profil
tak:) chtel bych udelat web takhle: tabulka. Zahlavi nahore: sirka 100%, vyska cca 10%, pod tim 2 sloupce, nalevo pro menu, napravo pro text. problem je, ze nahore bych rad mel "prechod"-prechod mezi dvema barvami, dela se pomerne jednoduse. V photoshopu jsem si takovej prechod udelal, ale ted mam problem. Nemuzu donutit tu bunku tabulky nahore, aby drzela vysku 10% a obrazek tak taky nemuzu nastavit, bo uz v photoshopu musim urcovat vysku v pixelech. Stejny problem je vlastne i u sirky...nejake rady?
krax
Profil
pripadne, nejakej jinejnapad jak to tam zaplnit...napadla me i treba barva, ale to bych rad nejak ozivil..blur ci tak neco:) fakt diky za rady
xthomas
Profil
ten obrázek nevkládej do té bunky přímo, ale pomocí stylů ho přiřad jako pozadí tomu prvku.

dejme tomu, že id té bunky je "zahlavi", pak ve stylech bude něco takového:

#zahlavi { background: url(..cesta k obrázku/název obrázku) repeat-y; }

parametr repeat určuje opakování toho obrázku na pozadí daného prvku, repeat-y opakuje po ose y, repeat-x překvapivě po ose x :)

v shopu si pak už jen uděláš ten přechod a uložíš ho na správný místo. bunka si pak bude držet svych 10% at je ten obrázek velký jak chce.
krax
Profil
tak ne, nefunguje to..zkusil jsem to a nezobrazuje se mi ten obrazek, jen malinkej pruh:(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0