Autor Zpráva
Luk
Profil *
Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem lze ochránit fotky na stránkách před uložením do počítače. Je to pouze úpravou HTML kódu nebo na to je nějaká jiná finta. Děkuji
radekr
Profil *
Řekl bych, že pokud se obrázek zobrazí na stránce, tak neexistuje ochrana proti stažení.
Railbot
Profil
Finta na to není žádná. Nijak tomu zabránit nemůžeš. Uvědom si, že jakmile prohlížeč fotky načte, tak už v ten okamžik jsou někde uložené u uživatele v počítači.
Luk
Profil *
Nepotrebuju neprustrelnou ochranu, jen aby to nebylo tak snadny ulozit, jak to normalne je. Uz jsem to na nejakych strankach videl. Kdyz jsem na to klepnul pravym tlacitkem, tak vybehl text na zpusob "Takle snadne to nebude" - nejaky ftipalek. Tak ze by to byla funkce blokovani praveho tlacitka?
Plaváček
Profil
Luk

Znáš klávesu PrintScreen? Je standardní součástí každé obyčejné klávesnice. NEBLOKUJ nikdy uživateli pravé tlačítko. Já bez něj nedám ránu.

Cokoliv vystavíš na internetu, docestuje uživateli na pevný disk a je to jeho. Jediná cesta, která má alespoň trochu smysl, je opatřit fotky vodoznakem.

Nic lepšího neexistuje.
Luk
Profil *
Print screen samozřejmě znám. I spoustu dalších prográmků, co mi odfotí plochu. Tomu nezabráním. Ale už to chce mít trošku větší znalosti, aby si tu fotku pak člověk vypreparoval.
Podle mě to blokované pravé tlačítko bude jen když bude zobrazena ta určitá stránka se scriptem, ne?
Plaváček
Profil
Luk

Je to tu pořád dokola. Nedělej žádné fígle s pravým tlačítkem. Vykašli se na to. Všechno se dá oblafnout. Máš-li strach o své fotky, nedávej je na internet. Všechno ostatní je zbytečná práce.
Luk
Profil *
S tím jsem smířený, jen nechci, aby to bylo tak snadné. Ťuk, uložit obrázek jako a hotovo.
quinux
Profil
Luk
S tím jsem smířený, jen nechci, aby to bylo tak snadné. Ťuk, uložit obrázek jako a hotovo.
No tak to bude ťuk(printscreen), ctrl+v do editoru, oříznout a uložit. To není o moc těžší ;o)

Nic neblokuj, nejen, že tím spíše naštveš uživatele, ale hlavně si tím zbytečně přiděláváš práci. Když už něco (a myslím, že to nikomu vadit nebude) tak si dej na každou fotku vodoznak, což spoustu uživatelů odradí od ukládání.
Railbot
Profil
Luk
A ještě jedna otázka - co jsi nafotil tak děsně exkluzivního, že si to nikdo nesmí uložit? Znám spousty stránek profesionálních fotografů, kteří rozhodně takto nevyšilují, na fotky si dají maximálně nenápadný vodoznak jako jasnou idetifikaci a tím to hasne. A to mají fotky opravdu překrásné a jedinečné.
Bubák
Profil
spousty stránek profesionálních fotografů
Fotografové si rádi navzájem koukají do EXIFů. Pokud používají IE, potřebují si fotku stáhnout, aby si EXIF mohli prohlídnout.
HonzaH2
Profil
1) rozsekej každou fotku na víc dílů a ty poskládej na web tak aby daly celek. Když si někdo stáhne fotku, tak stáhne jen danej výřez ... musel by postahovat všechny a nebo použít zmíněný printscreen.

2) pokud chceš zabránit zneužití fotek, není problém do nich v nějakém grafickém programu vložit poloprůhledný podpis
peta
Profil
Luk viz HonzaH2, polopruhledny text do foto. Sice to neni pekne, ale tezko seto z foto odstranuje. Nejlepe pouzit nejaky PHP generator, ktery bud pridava dynamicky (pri zobrazovani) nebo to tam prida uz pri ukladani na web.

HonzaH2
Rozsekani bych nepouzil, kazdy obrazek 1k hlavicka navic.
Jinak viz Plaváček "Znáš klávesu PrintScreen?"
A tim padem rozsekani je ti na 2 veci, asi tak. Jedine, co tim docilis, ze pri silnejsi jpeg kompresi se zvyrazni hrany.
Luk
Profil *
quinux
Nevim jak ty, ale podle me pomer lidi, kteri znaji postup (printscreen), ctrl+v do editoru, oříznout a uložit je tak 1:10. Nam, co uz mame u PC nasezeno nekolik let a pohybujem se kolem grafiky to samozrejme prijde naprosto trivialni, ale ver ze pro vetsinu lidi to tak neni.

Railbot
Ono to neni az tak exklusivni obsah, ale spis relativne vysoka vypovidajici hodnota tech obrazku.

Diky za nazory, napad s rozsekanim obrazku je vcelku dobry. Stejne tak vodoznak.
Railbot
Profil
Luk
Pokud budeš fotky rozřezávat, tak to potěš. Pokud někdo ty fotky bude chtít, tak si je stejně složí. Zbytečně si přiděláváš práci takovým nesmyslem. Pak dej vědet, kde ty fotky jsou, pár si jich poskládám a někde je budu prezentovat :))
HonzaH2
Profil
Pak dej vědet, kde ty fotky jsou, pár si jich poskládám a někde je budu prezentovat :))
pokud do těch fotek vloží poloprůhledný text jak píšu výše, tak je sice budeš moc prezentovat, ale každému bude jasné, žes ty fotky ukradl z jiného webu :o) A jak píše peta, jen těžko to odstraníš.

Jinak rozsekání fotek jde samozřejmě printscreenem obejít, to jsem psal výše také, ale jak jsem pochopil dotaz, tak šlo především o zkomplikování toho nejjednoduššího způsobu ukradení fotek, což je klinutí pravým tlačítkem myši na obrázek a uložení si na disk. Jinak máš ohledně toho rozsekání naprostou pravdu.
MiHaL
Profil *
překryj fotku ještě jedním obrázkem - průhledným GIFem... pokud bude chtít uživatel stáhnout fotku, stáhne jen ten GIF...
Bubák
Profil
stáhne jen ten GIF... Pak zajde za kamarádem a ted mu ukáže, jak stáhnout obrázek pod GIFem...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0